• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-5774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برداشت بیش از 170هزار تن چغندر از مزارع اقلید

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی شهرستان اقلید اعلام کرد که امسال بالغ بر 170 هزار تن چغندر از مزارع این شهرستان برداشت شده است.

ابراهیم رستگار در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، گفت: در سال زراعی کنونی حدود 37 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اقلید به کشت چغندر قند اختصاص یافت.

وی گفت: امسال و علی رغم تمام مشکلات ناشی از کم آبی، بطور متوسط از هر هکتار 46 تن محصول چغندر قند برداشت شده است.

رستگار با بیان اینکه برداشت این محصول به شکل مکانیزه انجام می‌شود، گفت: محصول برداشت شده علاوه بر کارخانه قند اقلید، تامین کننده بخشی از نیاز کارخانه‌های قند اصفهان و فسا به چغندرقند است.

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی اقلید با اشاره به هزینه بر بودن روش سنتی برداشت چغندرقند، خاطرنشان کرد که با استفاده از روش مکانیزه، محصول هر یک هکتار مزرعه ظرف مدت 45 دقیقه برداشت می‌شود.

رستگار به کاهش سطح زیر کشت محصول چغندر قند در این شهرستان در مقایسه با سال گذشته اشاره و اضافه کرد: به دلیل پرداخت نشدن کامل وجه به چغندرکاران از سوی صاحبان کارخانه‌های قند و البته خشکسالی، سطح زیر کشت این محصول امسال در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است.

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی اقلید در عین حال گفت: خوشبختانه عملکرد کاشت چغندر امسال در تناسب با سال گذشته افزایش داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: