• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توضیح معاون محیط زیست فارس پیرامون گرد و غبار سیمان در شیراز

عکس آرشیوی است.

به دنبال پراکنش گرد و غبار سیمان در اطراف کارخانه سیمان شیراز، معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در این خصوص توضیحاتی را ارائه داد.

لیلا تاجگردون در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس ضمن اعلام اینکه تا پایان سال 98 کارخانه سیمان از شیراز خارج خواهد شد، گفت: با توجه به گزارش‌های اعلامی روند احداث کارخانه جدید سیمان شیراز، حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی در خصوص علت پراکنش آلودگی در دو روز گذشته پیرامون کارخانه سیمان شیراز گفت: بعد از اطلاع رسانی انجام شده، کارشناسان امروز بازدید از کارخانه داشتند و مشخص شد که فیلتر و خروجی بخش تولید این واحد صنعتی، سالم است.

تاجگردون با یادآوری اینکه کارخانه سیمان شیراز به شکل آنلاین پایش می شود، گفت: کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، طبق برنامه مشخص شده از این واحد و دیگر واحدهای صنعتی در استان فارس و شهر شیراز بازدید می کنند.

معاون حفاظت محیط زیست فارس گفت: با توجه به کاهش میزان فروش سیمان و انباشت کلینکر در انبار این واحد صنعتی، بر اثر وزش بادهای سطحی مقداری گرد و غبار در اطراف کارخانه پراکنده شده است.

وی با تصریح اینکه این موضوع باید از سوی مسئولان کارخانه سیمان مدیریت می شد، گفت: به همین دلیل اخطاریه‌ی زیست محیطی خطاب به مسئولان کارخانه صادر و ابلاغ خواهد شد.

تاجگرون تاکید کرد که مسئولان واحد صنعتی یاد شده باید برای مدیریت مشکل ایجاد شده، چاره اندیشی کنند و کارشناسان این اداره نیز به شکل مداوم، نظارت و پایش خود را انجام خواهند داد.

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته شاهد پراکنش گرد و غبار سیمان در محدوده مسکونی و تجاری اطراف کارخانه سیمان شیراز بودیم که این امر موجب گلایه مندی شهروندان شده بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: