• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-6074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره امور مراتع منابع طبیعی فارس:

طرح ممیزی در 36 هزارهکتار از مراتع فارس اجرا شد

رئیس اداره امور مراتع منابع طبیعی استان فارس گفت: در نیمه نخست امسال طرح ممیزی مراتع در 36 هزار هکتار از مراتع فارس اجرا شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمد صالحی دوشنبه 17 دیماه در جمع خبرنگاران گفت: اجرای طرح ممیزی و نقشه برداری مراتع در راستای جلوگیری از تخریب و تجاوز به اراضی ملی و حفظ و حراست از عرصه های طبیعی اجرایی شده است.

او وسعت مراتعی که در نيمه نخست امسال پروژه مميزي و نقشه برداری در آنها اجرایی شده است را 36 هزار هكتار اعلام و اضافه کرد: مراتع ممیزی شده در شهرستان‌های سپیدان، اقلید، آباده، رستم، پاسارگاد، فیروزآباد، ممسنی، داراب، شیراز و بوانات قرار دارد.

وی با اشاره به مساحت هفت میلیون و 400 هزار هکتاری مراتع استان فارس افزود: در حال حاضر ظرفیت چرای دام مجاز در عرصه های طبیعی فارس بالغ بر 3 میلیون راس بوده که از این میزان برای دو میلیون و 75 هزار واحد دامی مجاز مجوز چرا صادر شده است.

صالحی از شناسایی شصت هزار و 956  خانوار دامدار واقعی در استان فارس خبر داد و افزود: تاکنون  تعداد  18  هزار و 801  فقره کارت مرتعداری برای دامداران و  بهره‌برداران استان صادر شده است.

رئیس اداره امور مراتع منابع طبیعی فارس گفت: اصلاح و احیای مراتع، بهبود وضعیت پوشش گیاهی، شناسایی دامداران و بهره برداران، تعیین حدود مراتع برای ایجاد تعادل دام و مرتع حفاظت خاک، از مهم ترین اهداف اجرای طرح ممیزی مراتع است.

به گزارش ایسنا، 10 میلیون و 400 هزار هکتار از کل مساحت 12 میلیون و 261 هزار هکتاری فارس را جنگل‌ها، مراتع و بیابان‌ها شامل می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: