• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-7214-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز:

حقی از کسبه خیابان عفیف آباد ضایع نشده است

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در پاسخ به اعتراض برخی شهروندان و کسبه خیابان عفیف آباد راه‌اندازی پیست دوچرخه در این محور، گفت: از هیچ کسبه و افراد ساکن در این خیابان حقی ضایع نشده است .

نواب قائدی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با اشاره به تلاش شورا و شهرداری برای تکمیل خطوط تغذیه رسان و مکمل مترو در بعضی از نقاط کلانشهر شیراز، گفت: در این راستا استقرار و فراهم شدن زمینه راه‌اندازی 22 کیلومتر پیست دوچرخه سواری در دستور کار قرار گرفته است .

وی با بیان اینکه شهرداری در حال تلاش برای اتمام 22 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری تا 22 بهمن امسال است، افزود: تاکنون شش کیلومتر از این مهم در نقاط مرکزی و پرتردد شیراز از جمله خیابان رحمت آباد و عفیف آباد راه‌اندازی شده است .

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در پاسخ به چرایی اعتراض برخی از شهروندان ساکن در دو خیابان فوق به ویژه کسبه و فروشندگان خیابان عفیف آباد نسبت به راه‌اندازی پیست دوچرخه در این محور نیز خاطرنشان کرد: در تمام خیابان‌های یک طرفه تنها اجازه پارک در سمت چپ خیابان وجود دارد و اگر تاکنون در دو طرف این کار انجام می‌شده، تخلف قانونی بوده است .

قائدی با بیان اینکه در تمام مناطق 11 گانه شهرداری شیراز مسیرهای دوچرخه سواری پیش‌بینی شده، گفت: راه‌اندازی پیست دوچرخه سواری از مترو نمازی آغاز شده است .

وی دلیل راه‌اندازی پیست دوچرخه در این مسیر را وجود ایستگاه مترو عنوان کرد که افراد به سهولت با دوچرخه شخصی و یا اجاره یک دوچرخه در محورهای منتهی به این خیابان تردد کنند و یا در حین مسیر نیز امکان نگهداری دوچرخه را داشته باشند .

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز یادآور شد: فراهم شدن زیرساخت‌هایی برای راه‌اندازی پیست دوچرخه وظیفه شورا و شهرداری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: