• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-2573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون وزارت كشور:

ذهن مردم از مسائل سیاسی خسته است

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تاکید کرد که ذهن مردم از مسائل سیاسی خسته شده و نباید ملت را مدام درگیر موضوعات مختلف سیاسی کرد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسین ذوالفقاری شامگاه دوشنبه هفدهم دیماه در مراسم تکریم و معارفه استاندار فارس، با بيان اينكه دشمن به دنبال فشارها و عمليات رواني است و هدف نهايي آنها برهم خوردن ثبات و آرامش كشور است، گفت: آنها به دنبال فراهم شدن فضاي نافرماني مدني در كشور از طریق وارد کردن فشار اقتصادی هستند .

وي يادآور شد: حجم گسترده‌اي از عوامل داخلي و خارجي در تلاش بودند تا تحركاتي امروز ١٧ دي ماه در كشور ايجاد كنند اما مردم با وجود مشكلات نشان دادند كه زمان را خوب مي‌شناسند .

معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور با تصریح بر اينكه امنيت را صرفا اعمال ابزار امنيتي نمي‌دانيم، گفت: ايجاد نارضايتي در مردم مخرج مشترك عوامل داخلي و خارجي است كه اگر بخواهيم پاسخ مثبتي بدهيم بايد به دنبال ايجاد رضايتمندي مردم باشيم .

ذوالفقاري با طرح سئوالي مبني بر اينكه چه كسي مخالف عدالت و تبعيض در كشور است؟ عنوان كرد: اگر به دنبال كارآمدي هستيم بايد به سراغ روش‌ها و ابزار برويم، اما كار كجا گير است؟ مگر مديران كشور انگيزه كار ندارند كه البته شهادت مي‌دهيم انگيزه کار دارند .

وي تصريح كرد: آخرين چراغي كه در ادارات خاموش مي‌شود چراغ اتاق مديران است، بنابراین بايد به دنبال علت باشيم اما آيا علت با ذكر و بيان مشكل حل مي‌شود؟

معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور با بیان اینکه مردم انتظار دارند كه گرفتار بروكراسي اداري نشوند و موانع كسب و كار رفع شود، تاکید کرد که مردم ميخواهند در امور تسريع شود .

ذوالفقاري با تصريح بر اينكه در مقطع فعلي نيازمند بازنگري در چرايي عدم اثربخشي سفرها، همايش‌ها و ... هستيم، گفت: چگونه مي‌توان وقتي ٨٥ درصد بودجه كشور جاري است به پيشرفت قابل توجه برسیم؟

وي با تاكيد بر اينكه بايد از پشت ابرها بيرون بياييم، افزود: چرا يك وزير بايد ٤٤ كميته و كارگروه را در مركز مديريت كند و نتيجه اين شود كه هر زماني با آنها كار داريم در جلسه باشند؟

معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور با يادآوري اين موضوع كه دولت‌هاي كنوني جهان براساس اقتصاد پسا صنعتي كه بروكراسي اداري بر آنها حاكم بود، شكل گرفته است، خاطرنشان کرد: اما آيا اين سيستم در حال حاضر هم جواب مي‌دهد؟

ذوالفقاري با بيان اينكه صاحب نظران معتقد هستند كه دولت نياز به باز آفريني دارد، اظهار كرد: همه ما تمركز گرا هستيم و تفويض كننده نمي‌تواند همه كارها را انجام دهد .

وي با اشاره به اينكه مسئوليت‌ها تناسبي با اختيارات در كشور ندارد، گفت: قوانين و مقررات، ساختارها و فرآیندهای انجام كار در كشور مردم را گرفتار كرده است که باید بازنگري با روش‌ها و ابزار برای رفع آنها در دستور کار قرار گیرد .

ذوالفقاري با بيان اينكه منشور مديريتي در فارس مكتوب و اعلام شود، خطاب به مديران حاضر در جلسه، گفت: ذهن مردم خسته از مسائل سياسي است، پس آنها را درگير نكنيد، هشتاد درصد مردم آمریکا نمی دانند که رئیس جمهورشان طی یکاه گذشته چه مسائلی را مطرح کرده است .

این مقام مسئول گفت: يكي از اشكالاتي كه در مديريت عالي و گاهي مديريت مياني ايجاد مي‌شود اين است كه افراد در بدنه سازمان‌ها فعاليتي نكرده‌اند و تا به ضوابط اشراف پيدا كنند فرصت‌هاي زيادي از دست مي‌رود .

  وي ادامه داد: تمركز بر درون سازمان در وزارت كشور براي انتخاب و انتصاب استانداران از اولويت‌ها قرار گرفت و بر همین اساس انتخاب فرد بومي است .

  معاون امنيتي و انتظامي وزارت كشور خاطرنشان كرد: استاندار جديد فارس از كارشناسي در مديريت‌ها و كارگروه‌هاي مختلف فعاليت خود را آغاز كرده و به مسئولیت استانداری رسیده است، او داراي روحيه مشورت پذيري است و به دنبال كار است تا جنبه‌هاي سياسي و اين همان واقعيت امروز كشور است كه به كار نياز دارد نه مسائل ديگر .

مسیر توسعه از جامعه شاد و سرزنده می‌گذرد

استاندار فارس افزایش سرمایه اجتماعی را امری مهم در اصول مدیریتی خود برشمرد و تاکید کرد: تقویت و توسعه  بستر نشاط و سر زندگی در جامعه را مد نظر دارم چرا که معتقدم جامعه افسرده روی پیشرفت را نخواهد دید و مسیر توسعه از جامعه ای شاد و پر نشاط و سرزنده می‌گذرد .

عنايت الله رحيمي با تاكيد بر اينكه با مردم، برای مردم و همراه با مردم قدم در راه مدیریت میگذارم، گفت: به روز کردن تجربیات،  مسلح شدن به علم روز،  تاکید بر استفاده از  مشورت نخبگان و متخصصین را  در راستای  تکامل بخشیدن به روش مدیریتی خود به کار خواهم گرفت .

وي با اشاره به تسلط خود بر توانمندی‌ها و چالش‌های استان، خاطرنشان کرد: بزرگترین توانمندی استان فارس  علاقه و عشق به نظام مقدس جمهوری  اسلامی و توسعه و پیشرفت ایران است که تقدیم ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهید گلگون کفن،  ۳۸ هزار جانباز و ۲ هزار و ۷۰۰ آزاده به نام جمهوری اسلامی نشانه ای برای اثبات این مدعا است .

استاندار فارس با بیان اینکه تقدیم این شهدا و ایثارگری های مردم دیار فارس  را نشانه ای از عشق به ولایت و کشور می دانم ، عنوان کرد: روحیه ایثار و فداکاری مردم استان فارس  به عنوان سرمایه ای بزرگ و  تکیه گاه قدرتمند  ما  برای حرکت رو به جلو و دستیابی به قله‌های توسعه و پیشرفت است .

رحيمي وجود حرم حضرت شاهچراغ(ع) و سید علاءالدین حسین(ع) و همچنین وجود هزار و ۴۰۰ بقعه و امام زاده واجب التعظیم را از پتانسیل های اصلی سرمایه گردشگری و زیارت در استان فارس دانست و اظهار کرد: بهره گیری از این پتانسیل‌ها نه تنها  فرهنگ ایرانی اسلامی را ترویج می‌ دهد بلکه زمینه ایجاد درآمد برای کسبه و تجار را نیز مهیا خواهد کرد .

وي افزود: وجود اقلیم چهار فصل استان فارس، مقام دوم استان در تولید محصولات کشاورزی، وجود ۵ هزار واحد تولیدی در بخش صنعت، رتبه اول فارس در دارا بودن ذخایر معدنی خاک نسوز، رتبه دوم استان در دارا بودن معادن سنگ های تزیینی و همچنین پیشینه  ۶ هزارساله عمیق فرهنگی، تاریخی و باستانی فارس توشه مناسبی برای استفاده از این توانمندی ها در مسیر ایجاد رفاه و آرامش برای مردم در اختیار ما قرار خواهد داد.

استاندار فارس با بیان اینکه بدون تردید چالش ها و تنگناهایی نیز در استان فارس وجود دارد  که به آنها واقف هستیم، تاکید کرد: با ایجاد تعاملی موثر میان مدیریت ارشد استان، نماینده محترم ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی و سایر اقشار و گروه ها از پتانسیل های استان فارس برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید استفاده لازم را خواهیم کرد و در این مسیر خستگی ناپذیر در خدمت مردم خواهیم بود.

رحیمی با بیان اینکه سعی من شنیدن دیدگاه های صاحبان اندیشه و حرکت در چارچوب مشی اعتدالی که دولت هم بر آن تاکید دارد، عنوان کرد: ایجاد بستر مناسب  برای جلب  و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، حمایت از  بخش خصوصی، توجه به توسعه اقتصادی و تکمیل پروژه های عمرانی، توجه به حوزه  فرهنگ، تقویت سمن ها و گروه های مردمی فعال در جامعه،  تقویت احزاب واقعی سیاسی،  ایجاد بستر مناسب برای جوانان و بانوان را در برنامه های مدیریتی خود مد نظر قرار خواهم داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس در این مراسم با قدردانی از اسماعیل تبادار، استاندار سابق، عنایت الله رحیمی به عنوان استاندار فارس معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: