• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-7714-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

هشدار مدیرکل محیط زیست فارس به کلینیک و مطب‌های خصوصی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با تصریح اینکه بخشی از زباله تولید شده در کلینیک و مطب خصوصی پزشکان، عفونی محسوب شده و باید براساس استانداردهای مشخص تفکیک، بی خطر و دفع شود، تاکید کرد که از ابتدای بهمن با مطب‌هایی که به شکل اصولی زباله تولیدی را دفع نکنند، برخورد قانونی خواهد شد.

سعید محمودی در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، به فارس به صاحبان کلینیک ها و مطب های خصوصی در استان فارس به ویژه کلانشهر شیراز در خصوص لزوم تفکیک زباله  و بی خطرسازی آنها هشدار داد و تاکید کرد که در صورت رعایت نکردن این مهم، با استناد به ماده 688 قانون مجازات اسلامی مبنی بر "تهدید علیه سلامت عمومی شهروندان" و با همکاری دادستانی برخورد قانونی و جدی انجام می‌شود.

وی با ابراز خرسندی از آنچه وضعیت مطلوب بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان در موضوع بی‌خطرسازی زباله‌ها با استفاده از سیستم آتوکلاو، گفت: متاسفانه این امر مهم و حیاتی در بسیاری از مطب‌های خصوصی پزشکان و برخی کلینیک‌های خصوصی در شیراز رعایت نمی‌شود.

وی مجددا با بیان اینکه علی‌رغم تعهد مطب‌ها و کلینیک‌های خصوصی نسبت به بی خطرسازی زباله ها اما عملا این کار انجام نمی‌شود،‌ افزود: در بسیاری از مطب‌های پزشکان تفکیک زباله‌ها نه تنها مدیریت نمی‌شود بلکه با پسماندهای آلوده مانند نان خشک برخورد می‌‌شود!

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: متاسفانه در بسیاری اوقات زباله‌های تیز و برنده‌ در مطب خصوصی پزشکان در مکان‌های دفن رها می‌شود و به راحتی می‌تواند موجب آلودگی کسانی مانند دوره گردها یا پاکبانان و ماموران جمع‌آوری زباله شود .

محمودی همچنین از تعریف و تدوین یک طرح برای مقابله با این امر در اداره‌کل متبوع خبر داد و گفت: از ابتدای بهمن ماه امسال این طرح بدون اغماض با توان اجرا و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس یادآور شد: برای شناسایی و اخطار به کلینک و مطب‌هایی که قانون مرتبط با دفع زباله عفونی را رعایت نمی‌کنند، اکیپ‌هایی تشکیل خواهد شد و بعد از بازرسی و اخطار قانونی، در صورت بی توجهی، اعمال قانون منتظر متخلفان خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: