• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-6474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی فارس:

فارس به لحاظ رتبه کسب و کار جزو 5 استان برتر است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس با بیان اینه طی سال‌های اخیر رتبه کسب و کار فارس بین 18 تا 26 نوسان داشته، خاطرنشان کرد که با حمایت و همراهی تمام مسئولان و دستگاه‌ها اکنون فارس جزو پنج استان برتر در این شاخص است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس، جمال رازقی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس که با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برگزار شد، با تشکر از مسئولان قضایی استان، استانداران و دستگاه های اجرایی در حمایت از بخش خصوصی بیان کرد: نتیجه این حمایت بهبود رتبه کسب و کار استان فارس است .

وی گفت: در چند سال اخیر رتبه استان 18 تا 26 بود که با حمایت همه مسئولان استان در حال حاضر رتبه استان فارس بین پنج استان برتر است .

عضواتاق بازرگانی ایران گفت: استان  فارس سالیان متمادی از اختلافات سیاسی رنج  برده و امروز مدیران و فعالان اقتصادی یکپارچه در  مسائل اقتصادی، فضای کسب و کار، تولید، صادرات و اشتغال کنار هم انجام وظیفه می کنند و همین امر موجبات رشد و بهبود فضای کسب و کارشده است .

رازقی افزود: فضای کسب و کار امروز خط قرمز همه شده است به همین دلیل وضعیت کنونی تولید، صادرات و اشتغال فضای خوبی است که باید از آن حفاظت شود .

رازقی با اشاره به اقدامات و خدمات مطلوب اتاق فارس در زمینه های قضایی به فعالان اقتصادی استان گفت: حل مشکل  ممنوع الخروجی فعالان اقتصادی استان ، نتیجه همکاری دستگاه های اجرایی و قضایی در راستای حمایت از بخش خصوصی است .

این کارشناس و فعال اقتصادی با بیان اینکه 90 درصد صنعت ایران صنایع کوچک و متوسط هستند، گفت: حوزه اشتغال هم در صنایع کوچک و متوسط است اما نه مجلس و نه دولت کوچکترین حمایتی از صنایع کوچک و متوسط نداشته است .

رییس اتاق بازرگانی فارس خطاب به معاون قوه قضائیه گفت: ما از شما انتظار داریم که فضای فعالیت فعالان اقتصادی به ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور هموارتر شود .

وی با انتقاد ازنحوه عملکرد و تعامل بانک ها با فعالان اقتصادی تصریح کرد: اگر قراردادی با فعال اقتصادی می بندیم که خلاف قانون باشد ،دستگاه قضایی چه برخوردی با وی می کند. بانک قراردادی با فعال اقتصادی می بندد که خلاف قانون بانکداری است و این طبیعی است که قرارداد باطل شود .

رازقی با بیان اینکه 10 درصد مشکلات کشور به دلیل سیاست های ترامپ و 90 درصد مشکلات به دلیل سیاست های داخلی است، عنوان کرد: از شما تقاضا داریم مواردی که دادستان کل کشور بخشنامه کردند، رعایت شود به ویژه پاسخ به این سوال که اگر بانک ها و دستگاه های اجرایی از مصوبات ستاد تسهیل  تخلف کنند تکلیفشان چیست؟


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: