• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-6674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اتاق بازرگانی فارس عنوان کرد:

لزوم توجه به تولید پسته ارگانیک در ایران

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس بر لزوم توجه بیشتر به تولید محصول پسته ارگانیک در کشور با توجه به اختلاف قیمت آن با پسته غیرارگانیک خصوصا در بازارهای جهانی، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمدصادق حمیدیان در کارگاه تغذیه پسته، گفت: در 50 سال گذشته اشتباهات انسانی همراه با قهرطبیعت و شرایط بد جوی، سبب تعمیق بحران خشکی و خشکسالی شده و تنها راه این مسئله استفاده از مکانیزم‌های صحیح مدیریتی است .

حمیدیان گفت: اینکه ما رویکرد جدیدی را در کشت پسته داریم نه از سر تفنن بلکه به دلیل نیاز و در بسیاری موارد از سر اجبار بوده است .

وی با اشاره به تغییرات اقلیمی ایران و استان فارس، افزود: کاهش حجم منابع آبی در مخازن قابل استحصال در کشاورزی، روی خاک نیز آثار نامطلوب داشته و سبب شوری آن شده است .

نایب رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به ویژگی‌های گیاه پسته، گفت: شرایط تولید این گیاه خوب و اقتصادی، در برخی از نقاط استان وجود دارد؛ این گیاه مقاومت خوبی دارد اما روش و نوع کار نیز در کشت و میزان تولید پسته مهم است .

حمیدیان با بیان اینکه اقدامات کشاورزان پیشرو در تولید پسته مبتنی بر سعی و خطا بوده است، گفت: این کارگاه با هدف اعمال مدیریت بهتر روی منابع مورد نیاز تولید پسته و اینکه با شوری و تغذیه زمستانی چگونه پیش برویم تا محصول با کیفیت تری را تولید کنیم، برگزار شده است.

وی با بیان اختلاف قیمت بین محصول ارگانیک و محصول غیر ارگانیک پسته گاه تا 300 درصد است، بیان کرد: ایران با وجود اینکه در زمینه تولید پسته سرآمد محسوب می‌شود اما میزان تولید پسته ارگانیک آن نسبت به کشورهای رقیب ناچیز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: