• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-2776-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

راه اندازی موسسه خیریه مراقبت متعالي در منزل

مدير گروه اخلاق پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شيراز به راه اندازی یک موسسه خیریه در شیراز با هدف ترویج فرهنگ مراقبت متعالی در منزل، با هدف تبدیل این روند به یک فرهنگ عمومی در آینده اشاره کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، ضياءالدين تابعي چهارشنبه ١٩ دي در يك كنفرانس خبري با اشاره به راه اندازي مؤسسه خيريه مراقبت متعالي در منزل در شيراز بيان كرد: در اين مؤسسه با استفاده از ارزش‌هاي قديمي پزشكي ايراني علاوه بر مسائل علمي و آكادمي تلاش مي‌شود تا خود مردم هم در روند اجرا ورود كنند .

وي با بيان اينكه ارائه خدمات در اين مؤسسه طي چهار مرحله اجرايي مي‌شود، افزود: فاز اول آن ارائه امكانات لجستيكي است كه از مهرماه امسال آغاز شده و تا فروردين ادامه دارد.در گام دوم تعدادي از پزشكان و پرستاران را براي ارائه خدمات داوطلبي جذب و آماده مي‌شوند .

مدير گروه اخلاق پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شيراز با بيان اينكه در مرحله سوم نيز جذب عده‌اي روانشناس تربيتي پيش‌بيني شده كه به افراد و خانواده‌ها كمك روحي كنند، خاطرنشان كرد: در مرحله چهارم نيز خدمات روحاني خواهد بود .

تابعي با اعلام اين خبر كه خدمات اين موسسه در سال ٩٨ اجرايي خواهد شد، گفت: در امر سلامت كلمه مراقبت شامل كار بهداشتي، درماني و پرستاري است .

وي با بيان اينكه تمام موازين مثبت پزشكي قديم و نوين به همراه به روح انسانيت كه تا به حال مورد غفلت قرار گرفته است در این موسسه مدنظر خواهد بود، گفت: جنبه انسانيت پزشكي به شكل كامل وجود نداشته است .

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز با بيان اينكه مراقبت متعالي يك موضوع جهاني است، افزود: ايده مراقبت متعالي در منزل يك فرهنگ جهاني است كه از امروز بايد استارت آن زده شود .

تابعي ادامه داد: از ٢٠٠ سال پيش آموزش پزشكي اينگونه شكل گرفته كه بيمار به مراكز درماني مراجعه و پزشك نسبت به درمان او اقدام كند اما در سال‌هاي آينده تكنولوژي‌هايي وارد بازار خواهد شود كه بيمار را از آوردن به بيمارستان بي‌نياز خواهد کرد، بنابراين پيشرفت‌هاي علم پزشكي ايجاب مي‌كند كه از هم‌اينك به دنبال آنها باشيم .

وي اضافه كرد: به دلايل علمي، اقتصادي و عاطفي ديگر امكان طولاني مدت بيمار در بيمارستان وجود ندارد به همين دليل نيازمند گسترش فرهنگ مراقبت متعالي از بيمار هستيم .

مدير گروه اخلاق پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شيراز يادآور شد: در بعضي از كشورهاي مسلمان و غربي اين مهم در دستور كار قرار گرفته است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: