• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-2876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

انعقاد تفاهمنامه همكاري بين دانشگاه‌های شيراز و علوم پزشكي شيراز

در مراسمي با حضور اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه‌های شيراز و علوم پزشكي شيراز؛ تفاهم همكاري مشترك به امضای روسای دو دانشگاه رسیده و مبادله شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، علی بهادر و حمید نادگران، در جلسه‌ای تفاهمنامه توسعه همکاری بین دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی شیراز را امضا و مبادله کردند.

حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز در این جلسه گفت: برگزاري چنين نشست هايي مي تواند ارتباطات و تعاملات دو قطب علمي شيراز را گسترش و تعميق بخشد .

وي افزود: در شرايط كنوني رشته هاي بين رشته اي ضرورت فراوان دارد و افزايش ارتباطات دو دانشگاه شيراز و علوم پزشكي شيراز زمينه ساز شكل گيري چنين رشته هايي است .

رئيس دانشگاه شيراز تاكيد كرد: هم اكنون دو دانشگاه داراي همكاري مناسبي با دستگاه هاي اجرايي استان فارس هستند و گسترش اين ارتباطات در نهايت به رضايت مندي اقشار مختلف جامعه منجر مي شود .

نادگران از طراحي و توليد تجهيزات پيشرفته پزشكي به عنوان زمينه ي خوبي براي همكاري مشترك نام برد و تصريح كرد: با توجه به تحريم هاي ظالمانه از يك سو و توانمندي هاي فراوان دانشگاه شيراز از سوي ديگر؛ مي توان در حوزه هاي مختلف، پروژه هاي مشترك تعريف كرد تا مردم از نتايج و مزاياي اين طرح ها و تعامل دو مركز بزرگ علمي كشور بهره مند شوند .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز نیز در این جلسه گفت: در بسياري از كشورهاي دنيا انفكاك بين دانشگاه هاي پزشكي و ساير دانشگاه ها وجود ندارد و اين جدايي در كشور ما آسيب هاي زيادي دارد .

علی بهادر گفت: بسياري از صاحبنظران معتقدند كه دانشگاه هاي علوم پزشكي با ساير دانشگاه ها بايد به هم ملحق شوند و اين پيوند زمينه ساز حل مشكلات طرفين است .

وی ادامه داد: در زمينه ي ساخت و تعمير تجهيزات پزشكي ، آسيب هاي اجتماعي، مهندسي، علوم انساني و ساير موارد، دو دانشگاه مي توانند با هم همكاري کنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز اين پيشنهاد را مطرح كرد كه جلسات مشترك دو دانشگاه به صورت منظم و مستمر برگزار شود تا نتايج گفتگوها به دستاوردهاي عملي منجر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: