• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-3073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد:

نمایان شدن توان مهندسان ایرانی در سال‌های پس از انقلاب

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد که در سال‌های پس از انقلاب خصوصا در دهه‌های اخیر شاهد نمایان شدن توان مهندسان ایرانی در اجرای پروژه‌های بزرگی نظیر مترو بوده‌ایم.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام شنبه 22 دیماه در بازدید از پروژه قطار شهری شیراز که با حضور شهردار و رئیس و برخی اعضای شورای شهر شیراز انجام شد، گفت: ا ستفاده از مهندسین بومی و مشاورین ایرانی در مدیریت و اجرای پروژه‌های عظیم عمرانی همانند خط و ایستگاه قطارشهری شیراز مایه افتخار و مباهات است.

او با بیان اینکه به تیم مهندسی این پروژه افتخار می‌کنیم وبا یادآوری سال های پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: طی آن سال‌ها مهندسین اروپایی و آمریکایی با نگاهی تحقیرآمیز و دریافت حق توحش در پروژه‌های هر چند کوچکی که اجرا می شد، حضور داشتند.

امام جمعه شیراز گفت: امروز استفاده از مهندسین بومی و مشاورین ایرانی با تجربه در پروژه ایستگاه قطارشهری شیراز یک افتخار است، در واقع امروز بیش از آنکه به اتمام پروژه افتخار کنیم، افتخارمان به تیم مهندسی این پروژه است که از عهده مدیریت و انجام کار به این عظیمی بر آمدند.

آیت الله دژکام ضمن برشمردن ویژگی های فنی و مهندسی پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) به عنوان تقاطع خط یک و دو متروی شیراز، گفت: انجام 30 هزار متر مربع عملیات عمرانی در زیر زمین، از نظر مهندسی کاری بسیار دقیق و مهم محسوب می شود و بهره برداری از این ایستگاه موجب تسهیل در رفت و امد شهروندان خواهد شد.

این استاد دانشگاه و حوزه با اشاره به ساعت گل میدان امام حسین (ع) خاطرنشان کرد: از زیبایی های عملیات عمرانی پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) این است که حجم اصلی کار در زیرزمین انجام می شود، تغییر زیادی در فضا و سیمای شیراز رخ نداده و با وجود حجم بالای ساخت و سازها، ساعت گل همچنان به کار خود ادامه می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: