• چهارشنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-1014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شیراز مطرح کرد:

گردهمایی راهنمایان گردشگری در شیراز/
شیراز فضای تفریحی کودکان ندارد

رییس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: گردهمایی راهنمایان و تورگردانان کشور پایان بهمن ماه امسال در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سولماز دهقانی چهارشنبه 3 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: در گردهمایی راهنمایان و تورگردانان گردشگری بیش از ششصد نفر شرکت خواهند داشت؛ برگزاری این رویداد و رویدادهای مشابه تاثیر قابل قبولی بر رونق گردشگری دارد.

دهقانی با بیان اینکه این گردهمایی چهار روز به طول خواهد انجامید، گفت: گردهمایی راهنمایان و تورگردانان گردشگری از سی‌ام بهمن ماه امسال آغاز خواهد شد.

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برگزاری تورهای درون و برون شهری با هدف آشنایی راهنمایان گردشگری کشور با پتانسیل‌های کمتر شناخته شده شیراز و برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله برنامه های این همایش است .

دهقانی همچنین از بررسی ایجاد باغ موزه‌ی موسیقی ایرانی و باغ کودکان در کمیسیون گردشگری شورای شیراز خبر داد و افزود: مقرر شد اداره مطالعات طراحی شهری شهرداری گزارش جامعی از این طرح ها را در کمیسیون ارائه کند .

رییس کمیسیون گردشگری شورای شیراز با بیان اینکه در شهر شیراز محیطی امن برای آموزش و تفریح کودکان وجود ندارد؛ گفت: به دلیل کمبود فضای فرهنگی ویژه کودکان در شرق شیراز، ایجاد باغ کودکان در منطقه ۷ شهرداری می‌تواند جذابیت ویژه‌ای برای این گروه سنی و والدین آنان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در باغ کودکان داستان‌های کودکانه درقالب یک باغ به تصویر کشیده می‌شود، افزود: وجود ایستگاه‌های کتابخوانی، استقرار مبلمان و المان ویژه کودکان، روایت داستان کودکان از ویژگی های این باغ است .

دهقانی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی مناسب می‌توان داستان‌های کتاب درسی سال‌های گذشته را نیز در این باغ در نظر گرفت تا ضمن کسب مهارت برای کودکان، برای بزرگترها نیز تجدید خاطره باشد .

رییس کمیسیون گردشگری شورای شیراز همچنین از بررسی طراحی هویت بصری شهر شیراز در این کمیسیون خبر داد و گفت:  مقرر شد شهرداری شیراز در مدت یک ماه نسبت به تعیین سازو کار هویت بصری شهر شیرازاقدام کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: