• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

/انقلاب اسلامی در چهل سالگی/

رئيس دانشگاه شيراز:
رشد تحصیلات تکمیلی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است

رئيس دانشگاه شيراز با تاکید براینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بیشماری در بخش های مختلف داشته، اعتقاد دارد که گسترش تحصيلات تكميلي و تربيت نيروهاي متخصص و ماهر از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه آموزش‌عالي به‌شمار می‌رود.

حميدنادگران در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، با بيان اينكه دانشگاه شيراز رويه تداوم توسعه و گسترش تحصيلات تكميلي را به خوبي دنبال مي‌كند، افزود: امروز ٥٠ درصد از دانشجويان شاغل به تحصيل، در مقطع تحصيلات تكميلي هستند كه در شمار نيروهاي متخصص جامعه محسوب مي‌شوند .

وي همچنين استقلال را مهمترين دستاورد انقلاب در بعد سياسي خواند و گفت: كشوري است كه از جايي دستور نمي‌گيرد و برنامه‌ريزي‌‌ها را خود انجام مي‌دهد حتي اگر نواقصي در آن وجود داشته باشد، به درجه خوبي از استقلال رسيده است .

رئيس دانشگاه شيراز تصريح كرد: اهدافي براي انقلاب ترسيم شد كه علي‌رغم همه مشكلات و تنگناها اما امروز به بسياري از آنها دست يافته‌ايم .

نادگران مهمترين مشكل در بعد آموزش كشور را بازبینی نشدن برنامه‌هاي آموزشي در سطح دانشگاه‌ها و بازبيني نشدن رويدادها در سطح آموزش عالي نظير حضور در مجامع بين‌المللي و تعامل با دستگاه‌هاي آموزشي و پژوهشي مبرز دنيا ذكر و تاكيد كرد كه در چهل سالگي انقلاب به اين دو مهم بايد بيش از گذشته پرداخته شود.

وي با اشاره به وجود ١٧ هزار دانشجو در دانشگاه شيراز، خاطرنشان كرد: پيش از انقلاب تنها دو هزار دانشجو در مجموع دانشگاه شيراز و علوم پزشكي مشغول به تحصيل بودند.

رئيس دانشگاه شيراز گفت: اين دانشگاه طي چهار دهه گذشته در عرصه‌هاي مختلف دستاوردهاي بسيار خوبي داشته و امروز نيز رويكرد دانشگاه شيراز كيفي‌سازی آموزش است كه به جد دنبال مي‌شود.

نادگران همچنين ارتباط با صنعت، داشتن طرح‌هاي درجه يك ملي، انجام برخي امور توسط دانشگاهيان و حضور دانشگاهيان در متن جامعه را از ديگر دستاوردهاي پس از انقلاب اسلامي در استان فارس و شهر شيراز عنوان كرد .


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: