• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-681-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور روستايي فارس مطرح کرد:

نگاه ويژه به توسعه ورزش در روستاهای فارس

مدیرکل امور روستايي و شوراهاي استانداري فارس گفت: در استان فارس نگاه ويژه‌ای به توسعه ورزش و فعالیت‌های ورزشی در روستاها طی سال‌های اخیر ایجاد شده است.

سيد كمال پاكفطرت در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، با بيان اينكه امسال براي اولين بار مسابقه ورزشي در رشته‌هاي تيمي در بخش مركزي شهر شيراز به عنوان پايلوت به مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب برگزار شد، گفت: اين مسابقه كه در رشته‌هاي فوتبال، فوتسال و واليبال مردان برگزار شد با استقبال خوب روستاهاي بخش مركزي روبه‌رو بود .

وي افزود: برگزاري مسابقه جهاني رزم سواره در روستاي كوار نشان داد كه روستاهاي فارس قابليت نه تنها مسابقات داخلي كه بين‌المللي را دارند .

مدیرکل امور روستايي و شوراهاي استانداري فارس با بيان اينكه برگزاري مسابقات ورزشي در روستاهاي استان در دستور كار قرار گرفته است، گفت: تلاش مي‌شود كه برگزاري مسابقات ورزشي به همه بخش‌ها و شهرستان‌هاي فارس تسري يايد و شاهد برگزاري مسابقات ورزشي در سطح روستاهاي فارس باشيم .

پاكفطرت با بيان اينكه بخش مركزي بيشترين كانون جمعيتي فارس را دارد به همين دليل به عنوان پايلوت براي آغاز مسابقات ورزشي روستايي در نظر گرفته شد، گفت: هم‌اينك ٣٧ تيم در رشته فوتبال، ٣٤ تيم در رشته فوتسال و ١٨ تيم واليبال در دور رفت و برگشت مسابقات ورزشي روستايي به رقابت مي‌پردازند .

وي ادامه داد: از ابتدای  سال97 خانه‌های ورزش  روستایی  در فارس تجهیز شده‌اند و این روند تا رسیدن به 130 خانه ورزش روستایی ادامه دارد .

به گفته مدیرکل امور روستايي و شوراهاي استانداري فارس، هیات روستایی عشایری و بازی‌های بومی محلی فارس نیز با هدف تقویت و توسعه ورزش در روستاهای استان تشکیل شده است. در این میان اجرای برنامه حرکات اصلاحی برای زنان روستایی از برنامه‌های ملی است که این هیات در پیش گرفته است تا سلامت زنان روستایی نیز ارتقاء یابد .

پاكفطرت با بيان اينكه روستاهای مختلف در فارس از ظرفیت‌های مطلوبی برخوردارند که باید از آنها به بهترین شکل ممکن استفاده شود، تاكيد كرد: بايد ابتدا ظرفیت‌های روستایی را در حوزه ورزش و رشته‌های بومی و محلی شناسایی کنیم و به مردم نیز بشناسانیم .

این مقام مسئول كه معتقد است هیچ مقوله‌ای همچون ورزش در توسعه فرهنگی روستاها اثرگذار نیست و جوانان را به ماندن در روستا امیدوار نمی‌کند، تصريح كرد: با توسعه ورزش در روستاها مي‌توان از مهاجرت جوانان به دليل مشکلات و مسائل اقتصادی جلوگيري كرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: