• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-3914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو هیئت رییسه شورای شیراز:

بابت نگاه غیرقومیتی شهردار شیراز متشکریم

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اقدام شهردار این کلانشهر در انتصاب یکی از جوانان اهل سنت به عنوان مدیر ارشد این مجموعه را نگاهی غیرقومیتی ارزیابی و از این نوع نگاه قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی شورای شهر شیراز، قاسم مقیمی گفت: باید از شهردار شیراز متشکر بود که نگاه قومیت گرایی و شهروند درجه دوم را از شهرداری این کلانشهر دور کرد.

او ابراز امیدواری کرد که این نگاه در سایر مدیران نیز تسری پیدا کند و گفت: شعار وحدت در عمل محقق می‌شود و این گونه اقدامات بستر برابری و عدالت اجتماعی را در جامعه فراهم می کند .

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز، با انتقاد از طرح نگاه خودی و غیرخودی افزود: این آفتی است که سال‌هاست بر بخشی از سیستم مدیریتی و اجرایی حاکم است و متاسفانه مدیریت فارس و شیراز، به‌رغم آموزه‌های موکد دینی، از تنوع قومیتی و حضور جمعیت کثیری از اقوام و مذاهب و نیروهای شایسته و توانمندی که در این بخش وجود داشته‌اند، بهره‌ای نبرده است و خود را از نعمت خدمت آنها محروم کرده است .

وی تعمیم این جسارت مدیریتی به سایر حوزه‌ها را عامل مشارکت اجتماعی بیشتر شهروندان در ساخت و آبادانی شهر دانست و گفت: سال‌هاست که فرضیه‌های یکجانبه گرایی، انحصارطلبی، جناحی عمل کردن و قومیت گرایی مردود شده و نه تنها در حوزه‌های بین المللی جواب نداده‌اند،  که در حوزه ملی نیز به شکست رسیده‌اند و حاصلی جز فاصله بیشتر مردم با نظام و مسئولان نداشته‌اند .

مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از تلاش‌ها و اقدامات موثر و ماندگار رییس سابق سازمان حمل و نقل بار شیراز، مدیریت جدید را به جوان‌گرایی منابع انسانی سازمان، نوسازی ناوگان باری شهر شیراز  و هوشمندسازی و مکانیزاسیون فرایند حمل و نقل بار شیراز توصیه کرد و گفت: شایسته شیراز نیست که در دنیای دیجیتال، هنوز شیوه‌ها و تفکرات سنتی در مدیریت حمل و نقل بار و نیز مسافر آن جاری باشد .

مقیمی خواستار تعامل بیشتر پلیس راهور و نیز اتاق اصناف با سازمان حمل و نقل بار شد و گفت: رفاه شهروندان بر هر امر دیگری اولویت و ارجحیت دارد .

به گزارش ایسنا، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز اخیرا، «عبدالجلیل شریفی» را به سمت رئیس سازمان حمل و نقل بار شهرداری این کلانشهر منصوب کرد.

شریفی یکی از کارکنان اهل سنت مجموعه شهرداری شیراز است.

این اقدام شهردار شیراز، بازخوردهای مثبتی را در سطح استان فارس خصوصا جامعه اهل سنت در پی داشته است.

عبدالجلیل شریفی پیش از این دبیری برخی کمیسیون‌های تخصصی شورای شیراز را در دوره‌های سوم تا پنجم، عهده دار بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: