• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-1680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارشاد فارس خبر داد:

اجرای گروه سرود 1600 نفره در فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اجرای گروه سرود 1600 نفره توسط اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: اجرای سرود توسط این تعداد عضو گروه، یک رکورد به لحاظ کمی، محسوب می شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی چهارشنبه دهم بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سرود 40 هزار نفری در مصلی‌ها و اماکن مذهبی سراسر کشور برگزار می شود، گفت: سرود یکی از هنرهای قابل توجه محسوب می‌شود و فارس همواره در سرود حرف هایی برای گفتن داشته است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی هم سرودهای حماسی و انقلابی به شور آن ایام می افزود، یادآور شد: سهم استان فارس برای اجرای این سرود، تعداد یک هزار و 600 نفر از اعضای گروه سرود کانون های مساجد است و مابقی استان ها هم تعداد مشخص شده را به تناسب تعداد کانون های خود خواهند داشت که در مجموع 40 هزار نفر در سراسر کشور خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با تاکید بر اینکه سرود یک هزار و 600 نفره در روز 12 بهمن همزمان با سالروز ورود حضرت امام (ره) به میهن اسلامی به اجرا در می آید، تاکید کرد: این سرود به همت کانون فرهنگی و هنری پادگان «احمد بن موسی (ع)» به اجرا در می آید و با توجه به اینکه سال های گذشته سرود یک هزار و 357 نفره بوده، تعداد یک هزار و 600 نفر به عنوان رکورد جدیدی محسوب می شود که متعلق به بچه های مسجدی است.

وی با اشاره به اینکه این گروه توسط محمدرسول لرنژاد، از مربیان سرود استانی آماده شدند، افزود: سرودهای «خمینی، ای امام»، «سرود ملی جمهوری اسلامی» و «ای ایران من» برای این مراسم آماده شده است و اجرا می شود.

سهرابی اضافه کرد: روز گذشته هم تمرین این گروه در حافظیه و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اجرا و توسط تیم شبکه یک ضبط شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: