• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-981-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان فارس خبرداد:

افتتاح 80 میلیارد تومان پروژه ورزشی در فارس

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر بالغ بر 40 پروژه ورزشی در سطح استان با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان افتتاح می شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب، پنجشنبه 11 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: برای دهه فجر برنامه های متنوعی در بخش های ورزش و جوانان در استان فارس پیش بینی شده که بخشی از آن بهره برداری از پروژه های عمرانی خواهد بود.

کامیاب با بیان اینکه بخشی از پروژه ها شامل سالن ورزشی و زمین چمن است، گفت: مهمترین پروژه که با حضور معاون توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان افتتاح می شود، شامل زمین چمن استاندارد نی ریز با 35 میلیارد تومان اعتبار و 2 سالن چند منظوره در روستای چاه انجیر سروستان و یکی از روستاهای شهرستان نی ریز است.

او با بیان اینکه مرکز سوارکاری بخش لپویی تا 22 بهمن امکان بهره برداری دارد، گفت: این مجموعه با 4 هزار صندلی، 2 مانژ تمرین و یک مانژ مسابقه، بزرگترین مرکز سوارکاری جنوب کشور محسوب می شود.

کامیاب با بیان اینکه این مجموعه در زمینی به وسعت 2.5 هکتار در بخش لپویی زرقان احداث شده است، گفت: تلاش می کنیم این مجموعه با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شود.

او گفت: در شهرستان مرودشت، یک زمین چمن، یک سالن ورزش بانوان و خانه تکواندو به همراه جاده سلامت، آماده بهره برداری است که همزمان با مرکز سوارکاری لپویی افتتاح می شود.

کامیاب با بیان اینکه حدود 100 زمین چمن آماده فرش در استان فارس وجود دارد، گفت: هزینه احداث یک زمین چمن مصنوعی به دلیل فراز و نشیبهای اقتصادی از 200 میلیون به 400 میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه ساخت 6 خانه جوان در این استان سال گذشته آغاز شد، گفت: امسال با توجه به تاخیری که در احداث 4 خانه جوان ایجاد شده بود، امیدواریم که 2 خانه جوان لار و داراب افتتاح شود.

کامیاب در قیاس بین سال های قبل و بعد از انقلاب، گفت: با توجه به آمارها، قیاس بین اقدامات اجرایی شده در حوزه عمران ورزش و جوانان، خصوصا در شهرهای کوچک و روستاها، قبل و بعد از انقلاب، امکان ندارد زیرا قبل از انقلاب در اغلب شهرها و تمام روستاهای استان حتی یک متر فضای ورزشی نداشتیم؛ حال آنکه امروز در بعضی روستاها سرانه ورزشی یک متر است.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس از اجرای بیش از 2 هزار و 100 رویداد ورزشی در سطح استان به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: