• شنبه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-1081-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس مطرح کرد:

افزایش سرانه ورزشی شیراز گیر زمین است

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: فقیر بودن شیراز به لحاظ سرانه فضای ورزشی را قبول داریم، علت هم نداشتن زمین مناسب برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی است.

حیدرعلی کامیاب در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، گفت: امروز و علی رغم تمام تلاشی که برای احیا و نوسازی و بازسازی فضاهای ورزشی موجود در شیراز و تکمیل ورزشگاه پارس و احداث ورزشگاه 6 هزار نفری انجام شده و تداوم دارد، همچنان شیراز را به لحاظ سرانه فضای ورزشی فقیر می دانیم.

کامیاب با اشاره به اینکه شمالغرب شیراز به واسطه تراکم جمعیت ساکن در شهرک‌ها و روستاهایی که جددا به شهر الحاق شده، نیازمند ایجاد فضای ورزشی مناسب است، گفت: وزیر ورزش اعتباری را برای احداث فضای ورزشی در غرب شیراز اختصاص داده اما زمین مناسب پیدا نمی کنیم.

او با تصریح اینکه از شورا و شهرداری تقاضا و خواست مالی و غیرمتعارف نداشته و نداریم، گفت: تنها خواست ما معرفی یک زمین مناسب با کاربری مرتبط برای احداث فضای ورزشی است.

کامیاب با تاکید براینکه شهرداری شیراز در ایجاد فضاهایی مناسب برای ورزش همگانی در نقاط مختلف شهر منجمله غرب و شمالغرب شهر اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: ما در مناطقی از شیراز نیازمند ایجاد فضا برای ورزش حرفه‌ای و فعالیت ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی هستیم.

او در عین حال گفت: سالن 6 هزار نفری که مراحل احداث را طی می کند، یک مکان برای ورزشکاران حرفه‌ای محسوب می‌شود و امکان ارائه خدمات به عموم ورزشکاران در رشته‌های مختلف را ندارد.

کامیاب تصریح کرد: ما حتی از مسکن و شهرسازی هم گلایه مند هستیم، یک مدیرکل چند بار باید برای تامین یک قطعه زمین به آن اداره مراجعه کند؟ مردمی که در شمالغرب شیراز زندگی می کنند، نیاز به یک فضای مناسب ورزشی دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه شیراز به لحاظ سرانه فضای ورزشی استاندارد، فقیر محسوب می شود، گفت: یکی از دلایل این فقر، توزیع نامناسب فضای ورزشی در سطح کلانشهر شیراز است.

کامیاب گفت: توجه داشته باشید که علی رغم تمام مشکلات و محدودیتها، طی سالهای اخیر در سطح شهرستان شیراز، اقدامات مناسبی در ایجاد سالن‌های ورزشی یا زمین چمن مصنوعی انجام شده است.

این مقام مسئول تاکید دارد که طی این سال‌ها در 30 نقطه از مناطق روستایی و شهرهای شهرستان شیراز، به واسطه تامین زمین مناسب و پیگیری مسئولان آن مناطق، امکانات ورزشی ایجاد شده یا توسعه یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: