• شنبه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-2380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون گردشگری شورای شیراز مطرح کرد:

شناسایی طرح‌های اولویت‌دار گردشگری در برنامه سوم شهرداری

رییس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد که طرح‌های اولویت‌دار گردشگری این کلانشهر در برنامه سوم شهرداری شناسایی و مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سولماز دهقانی شنبه 13 بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی درخواست‌ها و طرح‌ها برای ایجاد باغ پرندگان و آکواریوم آبزیان افزود: باید این دو پروژه را به صورت شاخص در سطح خاورمیانه ایجاد کرد تا برگ برنده‌ای درحیطه گردشگری باشد .

دهقانی در تشریح پروژه‌های مهم گردشگری در برنامه سوم توسعه شهر شیراز گفت: احداث آبنمای بزرگ موزیکال، احداث مرکز گردشگری و علوم ستاره شناسی، احداث باغ‌های تخصصی قرآن و عترت، گل‌ها، مطالعه، ریاضی و نجوم، موزه ملل، مفاخر و مشاهیر، هنرمندان و مینیاتور و همکاری در احداث زائر سرا با بخش خصوصی سایر استان‌ها را ازجمله پروژه‌های گردشگری و زیارتی در در برنامه توسعه سوم شهرداری شیراز است .

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهرشیراز ادامه داد: مقرر شد مشاوران کمیسیون پروژه‌های اولویت‌دار کمیسیون، حوزه مسئول و مجری پروژه درمدت یک هفته مشخص و به کمیسیون ارائه دهند تا کمیسیون پس از بررسی به منظور اصلاح برنامه این نظرهت را به معاونت برنامه ریزی ارجاع دهد .

دهقانی افزود: همچنین مقرر شد به منظور تعیین شاخص‌های هدف‌های عملیاتی حوزه گردشگری و زیارت جلسه‌ای با حضور نماینده کمیسیون، نماینده از معاونت برنامه ریزی و مدیران شهرداری تشکیل و نتیجه حاصله به کمیسیون ارائه شود .

وی بر لزوم تعیین تکلیف طرح جامع فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز تاکید کرد و گفت: شهر برای توسعه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیازمند سند راهبردی مشخص است .

دهقانی ادامه داد: طرح جامعی که در دور قبل به دانشگاه شیراز سفارش داده شده بود، ایرادات جدی داشت که نیازمند بازنگری و تعیین تکلیف است تا برنامه ‌های توسعه محور و بودجه سالیانه بر مبنای آن تدوین و تصویب شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: