• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون شركت گاز فارس خبر داد:

افتتاح ٢٦٣ پروژه گازرساني در ايام دهه فجر

معاون بهره‌برداري شركت گاز فارس اعلام كرد كه در ايام دهه فجر ٢٦٣ پروژه گازرساني با اعتبار ٢٨٠ ميليارد توماني به افتتاح و بهره‌برداري مي‌رسد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمد حسين پور يكشنبه ١٤ بهمن در يك كنفرانس خبري بيان كرد: پروژه‌هاي قايل افتتاح در دهه فجر شامل يك شهر، ١٥٧ روستا، يك شهرك صنعتي و ١٠٤ صنعت پراكنده مي‌شود .

وي همچنين مجموع كل اعتبار و سرمايه گذاري‌هاي انجام شده پروژه‌هاي فعال گازرساني در سطح استان را ٦٦٩ ميليارد تومان اعلام كرد .

معاون بهره‌برداري شركت گاز فارس با بيان اينكه تاكنون يكهزار و ٧٥٦ روستا در استان گازدار شده‌اند، گفت: ٣٩٨ روستاي ديگر در دست اجرا، ٣٣٠ روستا در دست اقدام و ٦٧ روستا در دست انتخاب پيمانكار قرار دارد .

به گفته حسين پور،  ٩٦ شهر طي چهل سال گذشته تاكنون در فارس گاز دار شده‌اند، سه شهر از مجموع كل شهرهاي باقي مانده فارس باقي مانده و هشت شهر در دست اجرا قرار دارد .

وي به وضعيت گازرساني به صنايع هم اشاره با بيان اينكه گازرساني به هفت هزار و ١١٩ واحد صنعتي انجام شده، عنوان كرد: ١٢٩ واحد ديگر در دست انتخاب پيمانكار، ٦٠٨ واحد باقي مانده، ٦٨٨ واحد در دست اقدام و ٥٥٩ واحد صنعتي نيز در دست اجرا قرار دارد .

معاون بهره‌برداري شركت گاز فارس ادامه داد: از تعداد كل ٩٦ شهر استان فارس تنها يك شهر قبل از انقلاب از نعمت گاز برخوردار بوده و ٩٥ شهر ديگر طي چهار دهه گذشته گازدار شده‌اند .

حسين پور به وضعيت گازرساني به جايگاههاي CNG نيز اشاره و با بيان اينكه از تعداد كل ١٣٦ ايستگاه، ١٣٢ ايستگاه داراي گاز شده‌اند، اضافه کرد: يك جايگاه در دست اجرا و سه جايگاه باقي مانده است .

وي به وجود ٦٦ شهرك فعال در فارس هم اشاره و خاطرنشان كرد: ۴۳ شهرك از شهرك‌هاي فعال داراي گاز شده‌اند، ٧ شهرك در دست اجرا و ١٦ شهرك باقي مانده است .

معاون بهره‌برداري شركت گاز فارس افزود: پيش از انقلاب تنها ٤٢٩ كيلومتر شبكه گذاري انجام شده بود اما پس از انقلاب ٢٥ هزار و ٥٥١ كيلومتر شبكه گذاري انجام شده است .

حسين پور همچنين تعداد انشعابات گاز فارس تا پيش از انقلاب را ٥٤ هزار و ٤٣ كيلومتر ذكر و خاطرنشان كرد: پس از انقلاب ٧١٣ هزار و ٥٤٤ كيلومتر انشعاب گاز در استان كشيده شده است .

وي با بيان اينكه اگرچه چهل سال از انقلاب مي‌گذرد اما صنعت گاز در فارس ٥٣ ساله مي‌شود، گفن: هم‌اينك يك ميليون و ٤٣٤ هزار مشترك مصرف كننده گاز در فارس وجود دارد .

معاون بهره‌برداري شركت گاز فارس همچنين با بيان اينكه هشت كارخانه سيمان در فارس گازدار هستند، خاطرنشان كرد: در ٢٤ ساعت ١.٥ تا ٢ ميليون مترمكعب گاز مصرف مي كنند.در كارخانه سيمان لارستان و خاكستري ني‌ريز نيز در دست گازرساني قرار دارند .

حسين پور با بیان اینکه، ٣٥تا ٤٥ ميليون مترمكعب گاز در استان فارس طي فصل زمستان مصرف می‌شود پيش‌بيني کرد که امسال مردم فارس ١٣ ميليارد مترمكعب گاز مصرف کنند.

وی به مطالبات ٤٥٠ ميليارد توماني اين شركت از مشتركين اشاره و اظهار كرد: بخشي از اين مطالبات مربوط به نيروگاهها و پتروشيمي و ١٦ ميليارد تومان از كل مطالبات فارس مربوط به هشت كارخانه سيمان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: