• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان عمران شهرداری شیراز:

افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی جنوب کشور در شیراز

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز گفت: تقاطع رحمت- امیرکبیر- مطهری، بزرگترین پروژه عمرانی جنوب کشور محسوب می شود که 22 بهمن افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، کریم شکوهیان دوشنبه 15 بهمن در یک کنفرانس خبری گفت: تقاطع غیرهمسطح رحمت- امیرکبیر- مطهری، در واقع 2 پل سه سطحی با مساحت 64 هزار متر مربع است.

او اضافه کرد: مساحت این طرح عمرانی در سطح دو و سه 32 هزار متر مربع و در همکف 30 هزار متر مربع است که در این پروژه جمعا 564 شمع، 16 هزار متر مکعب خاک‌برداری، 72 ستون، 65 دهنه پل‌سازی، 55 هزار متر مربع قالب بندی و سه و نیم کیلومتر لوله گذاری صورت گرفته است .

شکوهیان گفت: این تقاطع به لحاظ وسعت و حجم کار فنی و عمرانی بیش از سه برابر پل معالی‌آباد شیراز وسعت دارد و حدود 300 نفر بطور مستقیم و غیر‌مستقیم در دو شیفت برای ساخت آن مشغول فعالیت بوده‌اند.

رئیس سازمان عمران شهرداری شیراز با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح رحمت- امیرکبیر- مطهری از ابتدای شروع عملیات اجرایی در سال 94 تا پایان سال 96 حدود 37 درصد پیشرفت فیزیکی داشت، گفت: از ابتدای 97 تا اکنون بالغ بر 63 درصد کار باقیمانده، انجام شده است.

شکوهیان با تصریح اینکه اجرای این پل نشان دهنده بخشی از توان فنی و مهندسی سازمان عمران شهرداری شیراز محسوب می شود، گفت: این پروژه مجموعا 130 میلیارد تومان هزینه در برداشته است.

رئیس سازمان عمران شهرداری شیراز با تاکید براینکه بخش اعظمی از کار احداث این پل، از اواخر اردیبهشت امسال تا کنون انجام شده است، گفت: امروز به نظر می رسد که باید گرید تازه‌ای را در حوزه فنی مهندسی تعریف کرد تا بتوان سطح این سازمان را براساس گرید جدید سنجید.

شکوهیان خاطرنشان کرد: امروز سازمان عمران شهرداری شیراز، در تمام حوزه‌ها اعم از سد، راه، پل، مترو، آبهای سطحی، ساختمان و ... دارای توانمندی بوده و این توان را اثبات کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: