• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-1781-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس:

برنامه راهبردی ورزش و جوانان فارس تدوین شده است

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: برنامه راهبردی ورزش و جوانان استان فارس تدوین شده و ویژگی اصلی آن داشتن طرحی برای چگونگی اجرای آن است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محسن سالاری چهارشنبه 17 بهمن در جلسه هم اندیشی روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و روستاها و نایب رئیسان هیات های ورزشی استان فارس که با حضور داورزنی معاون وزارت ورزش و جوانان و رغبتی مدیر کل برنامه‌ ریزی این وزارتخانه برگزار شد، گفت: تلاش فارس اجرای برنامه‌ای با نگاه آمایشی است.

او ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان فارس باور دارد که منابع محدودی در اختیارش است، بنابراین بهترین دستاوردها از منابع موجود را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: افزایش سهم ورزش در سلامت، افزایش سهم فارس در عزت و اقتدار ملی، افزایش سهم ورزش در حوزه فرهنگی و اقتصادی، اهداف چهارگانه ورزش و جوانان فارس به شمار می‌رود.

سالاری گفت: با توجه به معیارهای مختلف موفقیت، 15 رشته اولویت دار ورزشی در فارس انتخاب شده و تراکنش 29 شهرستان استان در این رشته ها و در منابع مختلف مدنظر قرار گرفته و نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری آنها احصاء شده است.

او با یادآوری اینکه نتایج کسب شده توسط ورزشکاران فارسی در رقابت‌های آسیایی و پارآسیایی بی‌نظیر بوده است، از داورزنی درخواست کرد که آئین نامه هیئت‌های ورزشی با نگاهی جدید ارائه شود.

سالاری خاطرنشان کرد: فارس در سال 97 به استان‌های هزار باشگاهی پیوسته، اما با این وجود تسهیلات در نظر گرفته شده برای حمایت از بخش خصوصی سقف پایینی دارد که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

سومین درخواست معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس در ارتباط با رده‌های پایه بود که با اشاره به کار انجام شده در مسابقات استعداد درخشان و ستودنی خواندن این اقدامات، لزوم تاکید این مسابقات بر رشته‌های المپیکی را خواستار شد.

سالاری با بیان اینکه استان‌های هرمزگان بوشهر فارس و خوزستان هیچ سهمی در مدیریت ورزش کلان کشور در فدراسیون ها ندارند، توان مدیران فارسی برای به دست گرفتن سکان هدایت فدراسیون‌ها را مورد تاکید قرار داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: