/گزارش تصویری/
بهره‌برداری از پروژه‌های زیست محیطی شهرداری شیراز
عكس  18:40:14 1397/11/17
9711-2282-5 كد خبر

همزمان با ششمین روز از دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، همزمان 6 پروژه زیست محیطی شهرداری شیراز در سایت دفن زباله برمشور، به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا منطقه فارس  در این آیین فاز چهارم محوطه سازی بیوکمپوست، عایق بندی سلول دفن پسماند شماره 4، احداث دیوار بتنی و حوضچه شیرابه کارخانه تفکیک، فاز سوم حصارکشی سایت دفن برمشور، ساختمان آتش نشانی و تاسیسات فردی برمشور و کارخانه بازیافت PET به همت شهرداری شیراز افتتاح شد.  

فاز چهارم محوطه سازی بیوکمپوست با مساحت یک هکتار جهت تولید بیوکمپوست با هدف توسعه سایت بیوکمپوست با توجه به در دست اقدام بودن احداث خط سوم کارخانه تفکیک پسماند ایجاد شده است.

عایق بندی سلول دفن پسماند شماره 4 به منظور جلوگیری از نفوذ شیرابه حاصل از دفن پسماندها به زمین و آلودگی منابع زیرزمینی و خاک انجام شده است. دیوار بتنی و حوضچه شیرابه کارخانه تفکیک به منظور جمع آوری شیرابه تولیدی در کارخانه تفکیک پسماند، حمل به لاگون ذخیره سازی شیرابه و تسهیل در هدایت پسماندها به سمت ورودی خط تفکیک پسماند کشیده شده است.

فاز سوم حصارکشی سایت دفن برمشور نیز به منظور محصور بودن سایت دفن پسماند از ورود افراد غیرمجاز و حیوانات ولگرد انجام شده است.

احداث ساختمان آتش نشانی و تاسیسات فردی برمشور با توجه به پتانسیل بالای آتش سوزی در سایت دفن پسماند و دوربودن ایستگاه های آتش نشانی سطح شهر از این سایت ضروری بود. کارخانه بازیافت PET نیز با ظرفیت تولید 500 کیلوگرم در ساعت با هدف بازیافت بطری های جمع آوری شده از کارخانه پردازش و تفکیک از مبدا احداث شد .


خبرنگار: 04
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: