• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-5673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم شیراز در مجلس:

چهل سالگی آغاز بلوغ انقلاب اسلامی است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آستانه اربعین پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، چهل سالگی را آغاز دوران بلوغ، رشد و پویایی انقلاب دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مسعود رضایی، پنجشنبه 18 بهمن در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان شیراز گفت: انقلاب به چهل سالگی رسید و همه کسانیکه دل با این انقلاب داشته و دارند و با آن همراه بوده اند، اربعین آن را نیز لمس و درک کردند.

او گفت: اربعین یک عدد مقدس در فرهنگ دینی و ملی ایرانیان به شمار می رود و از بار معنایی بسیار بالایی برخوردار است؛ عدد چهل برای ما همواره تقدس خاصی داشته و دارد.

رضایی با یادآوری اینکه آغاز رسالت پیامبر مکرم اسلام(ص) در چهل سالگی بود، گفت: حضرت موسی چهل سالگی به کوه تور رفت و یونس چهل روز در شکم ماهی ماند و ... همه اینها نشان از جایگاه عدد چهل در اندیشه و گذشته و امروز ما دارد.

وی در ادامه با تاکید براینکه امروز و در چهل سالگی انقلاب اسلامی دیگر مسئولیت مسئولان بسیار سنگین تر از گذشته خواهد بود، گفت: از امروز هیچ اشتباهی پذیرفتنی نیست.

رضایی با اشاره به تغییر فرماندار شیراز، گفت: این تغییرها نه برای انسان شخصیت می آورد و نه از شخصیت افراد می کاهد، آنچه برای افراد ماندگار خواهد بود و به آنها جایگاه می بخشد، عملکرد آنان و گامهایی است که در دوران خدمت بر می دارند، باید خدمت را یک عبادت دانست.

او با بیان اینکه نمی توان به صندلی مسئولیت دل خوش داشت، گفت: اگر امروز اعتقاد داریم که انقلاب اسلامی به نقطه تکامل رسیده است، باید صاف و پاک و از مسائل احساسی دور شویم و دست به خردورزی بزنیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه آغاز سال چهلم انقلاب اسلامی، شروع صافی و پاکی است، گفت: انقلاب را باید صاف و پاک به مردم نشان داد؛ اگر امروز دست به دست هم ندهیم و گفتمان ملی را شروع نکنیم، شاید فردا خیلی دیر باشد.

رضایی با تصریح اینکه بسیاری از کارها، کاذب و تشریفات است، گفت: در اغلب کشورهایی که به لحاظ فرهنگی و اجتماعی شبیه ما هستند، چنین تشریفاتی وجود ندارد؛ اینکه زمان آغاز یک پروژه، آنقدر آدمهای بیکار سر می رسند که اصل هدف و کار مغفول می ماند.

نماینده مردم شیراز ادامه داد: اینکه آنقدر تعریف و تمجید یکدیگر را می گوییم که حقیقت لابه لای حرفهایمان گم می شود؛ باید کمی به سمت واقعیت حرکت کرد و برنامه و جلسات را بدون تکلف و تشریفات برگزار کنیم.

رضایی گفت: دوری از تشریفات و تکلف به حتم مسئولان را محبوبتر خواهد کرد و اگر غیر از این باشد، مردم روزی ما را فراموش و به ما پشت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم با قدردانی از فرماندار و سرپرست سابق فرمانداری شیراز، حکم مسئولیت امیری، فرماندار جدید شهرستان شیراز به وی اعطا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: