• یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سال خوش گندم برای کشور و فارس

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی وضعیت کشت گندم سال زراعی جاری را در کشور و فارس، سالی خوش ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی فارس، اسمعیل اسفندیاری‌پور در بازدید از مزارع گندم استان فارس، گفت: با توجه به وضعیت کشت مناسب، یکنواختی سطح سبز و  استقرار بوته در مزارع این استان، اگر شرایط زراعی ما به همین صورت ادامه پیدا کند و در فصل بهار متوسط بارندگی دراز مدت نزدیک به نرمال داشته باشیم، امسال جز سال‌های خوش گندم خواهد بود .

اسفندیاری‌پور یادآورشد: علی‌رغم کاهش سطح زیر کشت گندم، سعی شده  با اتخاذ روش‌های افزایش بهرهوری آب از جمله آبیاری تیپ و قطرهای و مدیریت خوب، جبران کاهش سطح زیر کشت را داشته باشیم .

او با اشاره به راهاندازی پروژه مشترک با سیمیت در راستای افزایش تولید گندم، می‌گوید:  روش‌های جدید کشت وکار از جمله کشت روی پشتههای دائمی و کفکار با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از ارقام جدید در دستور کار قرار گرفته تا با  افزایش عملکرد و تولید به نوعی جبران کاهش سطح زیر کشت را داشته باشیم .

اسفندیاری‌پور با بیان این‌که در سنوات اخیر سطح زیر کشت گندم در کشور حدود 12 درصد کاهش پیدا کرده اما با اقدامات فنی و افزایش بهره‌وری تولید گندم افزایش یافته است، تاکید کرد: با همت کشاورزان و پشتیبانی وزارت جهادکشاورزی، پیش‌بینی می‌شود امسال برای چهارمین پیاپی از واردات گندم بی‌نیاز باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: