• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-7614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر مرکز اورژانس فارس اعلام کرد:

امداد رسانی به 40 هزار تصادف در فارس/
افزایش 23 درصدی مزاحمان تلفنی!

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اورژانس فارس در 10 ماه منتهی به پایان دیماه امسال بیش از 194 هزار ماموریت انجام داده که بیش از 40 هزار مورد آن تصادفات رانندگی بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدجواد مرادیان سه شنبه 23 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: طی 10 ماه منتهی به پایان دیماه امسال، 560 هزار و 318 مورد تماس با مرکز اورژانس فارس برقرار شده که از این 194 هزار و 247 مورد نیازمند اعزام امدادگران به محل بوده است.

وی با بیان اینکه از کل ماموریت‌های اجرایی شده توسط اورژانس فارس 40 هزار و 256 مورد تصادف بوده است؛ گفت: آمار اعزام ماموریت های تصادف جاده‌ای اورژانس طی این مدت در فارس افزایش داشته است.

مرادیان ادامه داد: بیشترین ماموریت های تصادفی در محورهای مواصلاتی استان به ترتیب مربوط به جاده شیراز اصفهان، شیراز فسا بندرعباس و شیراز کازرون بوده است.

رئیس اورژانس فارس با یادآوری اینکه 21 درصد ماموریت‌های اجرا شده در 10 ماه گذشته، مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، گفت: 54 درصد ماموریت‌ها غیر تصادفی، 12 درصد بیماری‌های قلبی و 12 درصد بیماری های تنفسی و انواع مسمومیت ها بوده است.

او با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، با هدف جلوگیری از ایجاد مزاحمت تلفنی برای اورژانس، از ثبت 87 هزار و 513 تماس مزاحمت تلفنی در سامانه اورژانس، طی 10 ماهه ابتدایی امسال خبر داد که نسبت به سال گذشته، 22 درصد افزایش یافته است .

مرادیان با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ استان فارس در تمام ساعات شبانه روز آماده ارایه خدمت به بیماران و مصدومان است اضافه کرد: اورژانس هوایی فارس نیز در طی 10ماه امسال با انجام 86 سورتی پرواز توانسته تعداد قابل توجهی از بیماران را به مراکز درمانی انتقال دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: