• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-1376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار ۳۰ شعبه مرکز تخصصی بهار نکو در فارس

همزمان با ایام مبارک میلاد مسعود حضرت فاطمه زهرا(س) طی مراسمی سی شعبه از مرکز تخصصی آموش و مشاوره خانواده (بهارنکو) در استان فارس و با هدف تقویت و تحکیم بنیاد خانواده آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس، سه شنبه 8 اسفند در مراسم آغاز به کار ۳۰ شعبه مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده در فارس، لزوم تلاش برای کاهش آمار طلاق در این استان را متذکر شد.

بتول معلم گفت: طرح بهار نکو یکی از بهترین طرح ها در حوزه اجتماعی و طلاق است؛ در سطح کشور هم مقرر شد که از آن الگو برداری شود ؛ امید می رود که این طرح در حوزه های دیگر اجتماعی گسترش پیدا کند .

وی با اشاره به هدف‌گذاری سند برنامه ششم توسعه بر کاهش ۲۵ درصدی آمار طلاق، گفت: وقتی کیان خانواده متزلزل شود قطعاً آسیب جدی بر جامعه، اقتصاد، هنر و فرهنگ وارد می شود؛ باید از دیگر ابزارهای موجود در راه ارتقاء و تعالی جامعه و انسجام خانواده استفاده کرد.

مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز مدعی شد که براساس آمارها، وقوع طلاق در ۵ سال اول زندگی زوجین در فارس از ۴۵ درصد به ۲۲ درصد کاهش یافته است.

سید منصور کشفی گفت: در همه تعاریف از بهداشت روانی یک واژه کلیدی وجود دارد و آن سازگاری است؛ هر چه میزان سازگاری فرد در جامعه بیشتر باشد از سلامت روانی بیشتری هم برخوردار است؛ یکی از محورها و شاخص های طرح بهار نکو افزایش و تقویت سازگاری افراد در روبرو شدن با مشکلات جمعی و شخصی است .

وی اضافه کرد: بیشتر اختلالات شخصیتی به کانون خانواده مربوط می‌شود؛ اگر این کانون خانواده از هم بپاشد و پدر و مادر نتوانند به خوبی فرزندان را تربیت کنند اختلالات شخصیتی در جامعه گسترش پیدا می‌کند؛ طی تحقیقات انجام شده دو گروه از جامعه یعنی زنان مطلقه و مهاجران در نبود حمایت خانواده شکننده تر از سایر گروه‌ها هستند؛ این گروه ها با از دست دادن حمایت خانواده بیشتر دچار مشکلات افسردگی و حتی خودکشی ناشی از آن می‌شوند .

به گزارش ایسنا، طرح آموزشی و مشاوره بهار نکو از ابتدای اسفند ماه سال ۸۹ در شیراز کار خود را آغاز کرد و طی این مدت نشر بیش از ۳۰ شماره نشریه تخصصی، آموزش برای ۳۲۰ هزار نفر و ارائه خدمات مشاوره ی به ۷۰ هزار مراجعه کننده را در کارنامه دارد.

مسئول مرکز بهارنکو در استان فارس نیز از همکاری ۳۰۰ استاد و مشاور در اجرای این طرح خبر داد و گفت: این طرح بالغ بر ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

حجت‌الاسلام حمید مقامی عملکرد این طرح را موفقیت آمیز ارزیابی و اضافه کرد: اجرای طرح بهار نکو در کاهش آمار طلاق در سال های ابتدای زندگی زوجین استان بسیار تاثیر گذار بوده است.

مقامی اعتقاد دارد که این برنامه در تمام کشور قابلیت اجرایی را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: