• سه شنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-2776-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سفر سورنا ستاری به شیراز

معاون معاون علمی و فناوری رئیس  جمهوری در سفر به شیراز ضمن بازدید از واحدهای فناور، با ظرفیت‌های علمی و فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این کلانشهر از نزدیک آشنا شد.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری که صبح سه شنبه ۱۴ اسفند در راس هیئتی وارد شیراز شد و مورد استقبال استاندار فارس قرار گرفت، نخست به شهرک صنعتی شیراز رفت و آشنایی با توانمندی های فناوران مستقر در شیراز را از شرکت دانش بنیان فاتح صنعت کیمیا آغاز کرد.

این مجموعه دانش بنیان، نیازهای داشن بنیان و تجهیزات ثابت  صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را تأمبن می‌کند و با استفاده از دانش بومی بخش قابل توجهی از نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به انواع کولر‌های هوایی، مبدل‌های حرارتی، برج‌ها، رآکتورها، مخازن تحت فشار، مشعل‌ها، پکیج‌های فرآیندی و تجهیزات احتراقی را تأمین کرده است .

شرکت دیگری که ستاری از آن بازدید کرد، شرکت دانش بنیان کارت اعتبار فارس بود که توسط چند جوان نوآور، آن را راه‌اندازی کرده و تجهیزات مخابراتی زیرساختی تولید می کنند. این شرکت ابتدا با پنج نفر کارش را آغاز کرده و اکنون هفتاد نیروی تخصصی دارد.

توان محور آذین صنعت» شرکت دانش‌بنیانی است که در زمينه توليد انواع قطعات کامپوزیتی (شامل انواع شاف های انتقال نیرو فایبرکربن، کلاچهای اطمینان کامپوزیتی، لوور و صفحات موجدار،...) و همچنین طراحی و ساخت قطعات فلزی سبک و سنگین فعال است .

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین به شرکت دانش بنیان شایان طرح رفت و از دستاوردهای این شرکت در حوزه طراحی، ساخت، نصب، راه اندازی، بهینه سازی و بازسازی کلیه تجهیزات سیستم های غبارگیر دیدن کرد .

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور همچنين پس از بازدید از مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شیراز از واحدهای فناور حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی هم بازديد و سپس در شورای اداری استان فارس شركت کرد.

به گزارش ايسنا، بازدید از شرکت کارخانجات مخابراتی ایران در شيراز پايان بخش سفر يك روزه سورنا ستاری به شیراز بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: