• سه شنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-3376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

با حضور ستاری انجام شد:

افتتاح شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن در شیراز

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، شتاب‌دهنده تخصصی پرسیس‌ژن شیراز با هدف تولید و توسعه داروهای بیوتک افتتاح شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سه شنبه 14 اسفند و با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و استاندار فارس، شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن شیراز با حمایت بخش خصوصی در زمینی به مساحت 10 هکتار افتتاح شد .

شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن شیراز قرار است محلی برای رشد و تجاری سازی ایده های نوآورانه استارتاپهای حوزه زیست فناوری و توسعه داروهای بیوتک باشد .‌

در این مرکز، 50 فارغ التحصیل رشته پزشکی و دارو سازی در زمینه ساخت دارو‌های ضد سرطان، تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی گیاهی، مکمل‌های گیاهی و ضد پوکی استخوان با بهره گیری از ظرفیت گیاهان دارویی در فارس فعالیت می‌کنند .

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم گفت: شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی، بر خلاقیت و نوآوری بنیان‌گذاران خلاق و کارآفرینشان استوارند و تحول آفرین ساختارهای سنتی اقتصاد می‌شوند. بر همین اساس تلاش می کنیم راه برای فعالیت و نقش‌آفرینی این کسب و کارها در اقتصاد هموار شود .

ستاری ادامه داد: جهت گیری اقتصاد استان باید به سمت دانش بنیان شدن برود. تلاشمان در این راستا است و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی که از چشمه خلاقیت و نوآوری بنیان‌گذاران جوانشان حیات گرفته‌اند، اقتصاد کشور به مسیر ارزش آفرینی و اشتغال از نوآوری هدایت  می کند .

به گفته معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، رونق شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی قادرند با نوآوری و تحول آفرینی شان، ساختارهای غیر منعطف سایه گسترده روی اقتصاد منبع‌زده کشورمان را دگرگون کنند. حمایت از این کسب و کارها را به عنوان محور توسعه اقتصاد حمایت می‌ کنیم .

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ابراز کرد: خوشبختانه به نتایج مطلوبی رسیده ایم، اما با نقطه مطلوب فاصله داریم بنابراین عزم و تلاش ما متمرکز بر حل مشکلات شرکت های دانش بنیان و استارتاپی تا هموار شدن راه اقتصاد دانش‌بنیان است .

ستاری از اهمیت زیست بوم کارآفرین گفت و ادامه داد: زیست بومی که باید گسترده شود تا مأمنی برای فعالیت بدون دغدغه شرکت های دانش بنیان و خلق نوآوری استارتاپ‌ها باشد، به تدریج از یک محیط دودردو، به کل کشور گسترده شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: برای شتاب گرفتن این فرآیند، مشکلات و دغدغه ساکنان این زیست‌بوم از شرکت های نوپا و دانش بنیان صنعتی را پیگیری می‌کنیم.

ستاری در عین حال خاطرنشان کرد: دستگاه های اثرگذار، مسئولان استانی و مردم نیز باید به این فرآیند کمک کنند و با استقبال و حمایت از کسب و کارهای نوآورانه فرزندان تحصیل کرده و خلاقشان، در توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری سهمی داشته باشند .

او ابراز امیدواری کرد که درحمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپی، به خصوص در حوزه زیرساخت ها اثرمند عمل کرده و زمینه ای فراهم شود که بخش خصوصی، بیش از گذشته وارد کار شود و سرمایه گذار پژوهش، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: