• سه شنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-3476-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز جامع سلول‌های بنیادی فارس:

زیرساخت‌های حوره فناوری در علوم پزشکی فراهم است

رئیس مرکز جامع سلول‌های بنیادی فارس گفت: علوم پزشکی شیراز یکی از مراکز پیشتاز پیوند مغز و استخوان در کل کشور است و به همین دلیل زیرساخت گ‌های مورد نیاز برای فعالیت‌های حوزه فناوری در علوم پزشکی شیراز از قبل فراهم بوده است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، نگار آذرپیرا سه‌شنبه 14 اسفند در حاشیه سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به شیراز و بازدید از مرکز نوآوری و طرح‌های فناورانه دانشگاه شیراز و شتابدهنده کوانتوم، گفت: تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید محصولات پیش بالینی و بالینی از سری اهداف حوزه فناوری ما است.

وی افزود: در حوزه‌های استخوان و مفاصل، کبد، پوست و سوختگی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های چشمی و بیماری گ‌های گوش حلق و بینی در بخش فناوری علوم پزشکی شیراز فعالیت داریم .

رئیس مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب فارس با اشاره به اینکه شیراز قطب پیوند اعضا است، بیان کرد: علوم پزشکی شیراز یکی از مراکز پیشتاز پیوند مغز و استخوان در کل کشور است و به همین دلیل زیرساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت‌های حوزه فناوری در علوم پزشکی شیراز از قبل فراهم بوده است .

آذرپیرا خاطرنشان کرد: اکنون 9 شرکت فعال داریم که چهار شرکت دانش‌بنیان هستند و محصولات انها امروز در این نمایشگاه عرضه شده و این محصولات درمانی نیز هستند، همچنین تولید این محصولات سبب کارآفرینی و تولید ثروت شده است و درصورت گسترش می‌توان محصولات را وارد حوزه صادرات کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: