• سه شنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-3576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس دانشگاه شيراز عنوان کرد:

تمرکز دانشگاه شیراز بر توسعه علوم انسانی

رئيس دانشگاه شيراز به تمركز این دانشگاه بر توسعه حوزه علوم انساني اشاره و بيان كرد: معتقديم كه بايد پيوست دانشي مبتني بر ورودي و خروجي‌هاي مشخص در اين حوزه ايجاد شود كه جز با بكارگيري دانش‌هاي روز ميسر نخواهد شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حميد نادگران بعدازظهر سه‌شنبه ١٤ اسفند در شوراي اداري استان كه با حضور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور برگزار شد، با اشاره به وجود ١٦ هزار دانشجو در قالب ١٥ دانشكده در اين دانشگاه، خاطرنشان كرد: وجود نيروهاي انساني متخصص موجب قرارگيري اين دانشگاه در تراز ملي و بين‌المللي شده است .

وي حضور دانشگاه در متن جامعه و ارائه راه حل براي مشكلات را از مولفه‌هاي ترسيم شده مسیر حركت دانشگاه شيراز ذكر و تربيت نيروهاي متخصص و بكارگيري آنها براي توليد ثروت و رفاه را از اولويت‌هاي اصلي اين دانشگاه برشمرد .

رئيس دانشگاه شيراز كه انحصار در قالب‌هاي سنتي و بي هدف در آموزش و پژوهش را موجب سوخت فرصت‌ها و بروز مشكلات عديده براي فضاي علمي كشور مي‌داند، گفت: آبي از اقتصاد تك محصولي و شكننده نفت گرم نخواهد شد .

نادگران به ايجاد اعتماد دو طرفه بين اصحاب صنعت و دانشگاه هم اشاره و اظهار كرد كه طي سال‌هاي اخير قدم‌هاي مثبتي در اين باره برداشته شده است .

وي خاطرنشان كرد: اگرچه وجود بافت فرسوده موجود و وجود موانع بزرگ بر سر راه جوانان موحب كند شدن  سرعت فرهنگ اقتصاد دانش بنيان شده اما حمايت‌هاي معاونت علمي و فناوري رئيس جمهور در اين رابطه كارا بوده است .

رئيس دانشگاه شيراز يادآور شد: این دانشگاه علي‌رغم تنگناهاي شديد مالي در سال ٩٧ اما حمايت از طرح‌هاي كاربردي را در دستور كار قرار داد .

رئيس پارك علم و فناوري فارس نيز در ادامه اين مراسم با اشاره به وجود ١٨٤ واحد فناور ، يك شركت مستقر در پارك و اشتغال به كار ٩٤٦ نفر در اين واحدها در سال ٩٢، گفت:  تعداد واحدهاي فناور، شركت‌هاي مستقر در پارك و اشتغال به كار افراد در سال ٩٧ به ترتيب به ٣١٠، ١٥٠ و دو هزار و يكصد نفر ارتقا يافته است .

فريد مر ادامه داد: در حالي‌كه در سال ٩٢ تنها ٦٥ محصول تجاري شده در فارس وجود داشته اما در سال ٩٧ به ٤٥٠ محصول رسيده است .

وي تاكيد كرد كه شرايط تحريم ايجاب مي‌كند كه فعاليت شركت‌ها تقاضا محور شوند، لذا بايد ساز و كاري پياده كرد كه از پتانسيل عظيم جوان شركت‌هاي دانش‌بنيان استفاده شود .

رئيس پارك علم و فناوري فارس با بيان اينكه شركت‌هاي دانش‌بنيان نيازمند حركت‌هاي فرهنگي همچون فرهنگ سرمايه‌گذاري است، گفت: شركت‌هاي دانش‌بنيان نيازمند سرمايه‌گذاري خطر پذير هستند كه هنوز در بازار ما جا نيفتاده است .

مُر بر هم‌افزايي فناورانه هم تاكيد و خاطرنشان كرد: بعضي از محصولات به تنهايي و با فعاليت يك نفر و يك شركت امكان توليد انبوه و توزيع ندارند لذا بايد كنسرسيوم‌هايي براي اين مهم ايجاد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: