• دوشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-4576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای فارس مطرح کرد:

تهیه بانک اطلاعاتی فارغ‌‎التحصیلان فنی و حرفه‌ای برای اشتغال

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس از ایجاد و به روز رسانی بانک اطلاعاتی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در راستای ایجاد بستر لازم برای ورود به بازار کار این افراد خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس، محمد جامعی در دیدار با فرماندار شیراز، گفت: این بانک اطلاعاتی براساس تخصص‌های دانش‌آموختگان تهیه شده که پس از تقاضای نیروی کار توسط صنایع و نهادهای مختلف اجرایی و خصوصی معرفی می‌شود .

جامعی گفت: آنچه به عنوان یکی از اولویت‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای مورد توجه قرار گرفته، توجه در بسترسازی لازم برای ورود آسان‌تر دانش‌آموختگان به بازار کار است و این مهم بیش از پیش دنبال می‌شود .

وی افزود: در دانشکده‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای سرفصل‌های آموزشی طوری تدوین شده که بخش زیادی از دروس به صورت عملی به دانشجو آموزش داده می‌شود و این موضوع در مهارت محوری و اشتغال دانشجویان تاثیربسزایی داشته است .

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس با اشاره به اینکه ورودی دانشجویان دانشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای از هنرستان‌‌ها است، افزود: این دانشجویان در هنرستان‌ها بسیاری از دروس را به صورت کارگاهی گذرانده و با اصول آن آشنا می‌شوند و در ادامه در دانشکده‌ها نیز علاوه بر تکمیل دانش و مهارت های لازم، فرهنگ کار وتلاش را با همان جدیت توسط دروس عملی و کارگاهی می‌گذرانند که این امر باعث می‌شود در پایان به عنوان یک تکنسین و مهندس حرفه‌ای آچار به دست با رویکرد مهارتی فارغ‌التحصیل شوند .

جامعی همچنین در این دیدار از فرماندار شیراز برای بازدید از دانشکده شهید باهنر شیراز که یکی از 13 آموزشکده دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به شمار می‌رود دعوت کرد و گفت: تامین اعتبار لازم برای ساخت و توسعه خوابگاه‌ها از موضوع‌های مهمی است که توجه به آن در این دانشکده ضروری است .

فرماندار شهرستان شیراز نیز در این دیدار اظهار داشت: افزایش دانشگاه‌ها با رویکرد و آموزه‌های نظری سبب کاهش کیفیت علم آموزی و افزایش بیکاری فارغ التحصیلان می‌شود .

محمدرضا امیری افزود: ارائه آموزش های مهارتی به منظور پرورش جوانان مستعد و آماده‌سازی نیروهای توانمند برای ورود به بازار کار سبب توسعه و رونق اشتغال در جامعه می‌شود که دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز، در این زمینه نقش بسزایی ایفا می‌کند .

فرماندار شیراز همچنین با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در آموزش‌های مهارت‌محور در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای برای بازدید از دانشکده شهید باهنر شیراز به عنوان یکی از دانشکده‌های برجسته فنی و مهندسی و کمک به رفع مشکلات موجود در آن در راستای ارتقاء آموزش‌های مهارتی به دانشجویان قول مساعد داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: