• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9712-5173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار در ستاد ساماندهی امور جوانان فارس:

جوانان با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب به‌کارگیری شوند

استاندار فارس تاکید کرد که با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب، از توانمندی جوانان در انجام امور مختلف استفاده مطلوب انجام شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه 22 اسفند در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس بر لزوم استفاده از توان جوانان در 30 درصد از ظرفیت‌های مدیریتی تمام دستگاه‌های دولتی تاکید کرد.

وی گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است جوانان به عنوان محور تحقق پیشرفت جامعه اسلامی مطرح شده‌اند .

استاندار فارس با بیان اینکه بهره گیری از توانمندی جوانان راهگشای حل مشکلات امروز کشور است، ادامه داد: این بیانیه به عنوان راهبرد کلان کشور باید به برنامه عملیاتی تبدیل شود و  تحقق یابد .

رحیمی با بیان اینکه جلسات این ستاد باید منجر به حل مشکلات حوزه جوانان شود، افزود: هر یک از کمیته‌های این ستاد باید تصمیماتی اتخاذ کنند که این تصمیمات مباعث رفع مشکلات تعداد مشخصی از جوانان شود و این اقدامات قابل اندازه گیری و درج در آمار و ارقام باشد .

  استاندار فارس، رفع مشکلات حوزه جوانان را در گرو شناخت و احصاء این مشکلات دانست و عنوان کرد: هدف‌گذاری و برنامه ریزی در این حوزه باید براساس آسیب‌ها و توانمندی‌ها تبیین شود و این برنامه ریزی برای رفع محدودیت‌ها و بهره گیری از پتانسیل‌ها به کار گرفته شود .

وی ادامه داد: سند و برنامه عملیاتی نیازمند مشخص شدن اهداف و سیاست‌های تعیین شده است چرا که در این صورت پس از سپری شدن زمان تعیین شده امکان ارزیابی عملکرد و ارائه نتایج وجود دارد .

  رحیمی با تاکید بر اهمیت جایگاه تشکل‌ها و سازمان‌ های مردم نهاد در رفع مشکلات حوزه جوانان، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی باید هدایت و نظارت  را بر عهده گرفته و اجرا را به سمن‌ها بسپارند .

  استاندار فارس گفت: باید همبستگی و رابط مثبتی بین افزایش تعداد سمن ها و کاهش معضلات حوزه جوانان وجود داشته باشد تا بتوانیم عملکرد این سمن‌ها را مثبت ارزیابی کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: