• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9712-5273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

گام دوم انقلاب به برنامه عملياتي در دستگاه‌هاي اجرايي تبديل شود

استاندار فارس تاكيد كرد كه بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به واسطه جامعیت در ابعاد مختلف، باید به برنامه عملياتي در دستگاه‌هاي اجرايي تبديل شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، عنايت‌الله رحيمي پنج‌شنبه ٢٣ اسفند در سي‌وسومين دوره انتخاب و معرفي نمونه‌هاي بخش كشاورزي استان به بيانيه دوم گام انقلاب توسط رهبري اشاره و آن را به عنوان يك نقشه راهبردي دانست كه دستگاه‌هاي اجرايي بايد آن را به يك برنامه عملياتي تبديل شود .

استاندار فارس با بيان اينكه اقتصاد و استفاده از نيروهاي جوان، گسترش علم و دانش و توجه به ظرفيت‌ها و استعدادهاي موجود، شناسايي پتانسيل‌هاي نفهته و ارائه برنامه و راهكار از جمله محورهايي است كه رهبر معظم انقلاب در بيانيه گام دوم بر آنها تاكيد كرده‌اند، گفت: تمركز بر اين مؤلفه‌ها مي‌تواند ما را به سمت آينده بهتري سوق دهد .

رحيمي همچنين با بيان اينكه يكي از بخش‌هاي اساسي اقتصاد ايران بخش كشاورزي است كه هم مولد است و هم تامين كننده نيازهاي اساسي و امنيت مواد غذايي كشور، خاطرنشان كرد: در فارس نيز كه استاني بر پايه كشاورزي است بايد به اين مهم توجه شود، چرا كه قهر طبيعت بخش كشاورزي را دچار آسيب‌هاي جدي كرده است .

وي تاكيد كرد: با تکیه بر كشاورزي دانش‌بنيان و استفاده نيروهاي متخصص در اين حوزه علي‌رغم خشكسالي و كمبود منابع آبي اما همچنان مي‌توان رتبه دوم توليدات كشاورزي ايران توسط استان فارس را حفظ كرد .

استاندار فارس كه معتقد است كشاورزي علمي و اقتصاد كشاورزي پيشرو نيازمند شرايطي است، اظهار كرد: كشاورز پيشرو، كشاورزي است كه هدفمند كار مي‌كند و به دنبال نان بخور و نمير نيست و همواره براي افزايش ميزان برداشت در آينده داراي برنامه مشخصي دارد .

رحيمي ادامه داد: كشاورز پيشرو، كاشت محصول را پايان فرآيند كشاورزي نمي‌داند و ايجاد رضايتمندي در مصرف كننده را لحاظ مي‌كند.او به خرد جمعي معتقداست و از بروز حواشي جلوگيري مي‌كند .

وي از بهره‌برداران نمونه خواست تا به ديگر كشاورزان در جهت  افزايش بهره‌وري در بخش كشاورزي، افزايش ارزش افزوده، و.... آموزش دهند .

استاندار فارس همچنين سرمايه، نيروي انساني، منابع طبيعي و كشاورزي را سه بعد اصلي بهره‌روی برشمرد و با تاكيد بر اينكه افزايش بهره‌وري موجب كاهش استفاده از سموم و دفع آفات و آسيب كمتر به محيط زيست خواهد شد، گفت: انتقال موثر دانش فني از سطح مراكز دانشگاهي به مزارع و آمادگي پذيرش دانش جديد توسط كشاورزان در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: