• یکشنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس میراث فرهنگی لامرد خبر داد:

صادرات صنایع دستی لامرد به خارج از کشور

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لامرد از صادرات صنایع دستی این شهرستان به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مسعود تقی زاده رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لامرد گفت: در راستاي تحقق شعار رونق توليد، اشتغال پايدار روستايي، حفظ، تقويت و معرفي صنايع دستي بومي و سنتي منطقه و ايجاد انگيزه در بانوان هنرمند و تقويت كارگاه هاي خانگي شاهد صادرات صنایع دستی این شهرستان به خارج از کشور هستیم.

وی ضمن تشکر از همکاری موسسه خیریه ابوفاضل، لیلا بهزادی عضو شورای شهر لامرد و آموزشگاه معظمه، گفت: تولیدات صنایع دستی بانوان شامل حصیربافی و خوس دوزی به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال خریداری به خارج از کشور به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

تقی‌زاده ضمن اشاره به جایگاه بانوان در ماندگاری و حفظ صنایع دستی، اعلام کرد: تاكنون بيش از٩٠٠ هنرمند در رشته‌هاي حصيربافي، خوس دوزي، تلي بافي، لباس محلي، گليم بافي، شناسايي، آموزش و كارت صنعتگري صادر و جهت حمايت از این قشر بالغ بر ۷ میلیارد ریال تسهيلات اشتغالزا به بانك هاي عامل معرفي شده است.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری لامرد گفت: ايجاد بازارچه و نمايشگاه دايمي توليدات صنايع دستي سنتي خدمت بزرگ شهرداري و شوراي اسلامي شهر لامرد، محسوب می‌‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: