• سه شنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1980-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس مطرح کرد:

فعالیت 10 موکب از فارس در مناطق سیل زده کشور

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس گفت: ده موکب از این استان که در اربعین به زائران امام حسین (ع) خدمت رسانی می‌کردند اکنون با استقرار در استان‌های سیل زده لرستان و خوزستان در زمینه تهیه غذای گرم فعالیت دارند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسکندر قاسمی محمد ابراهیم فروزانی سه‌شنبه 20 فروردین در جلسه هماهنگی کمک رسانی و ارائه خدمات موکب داران استان فارس به مناطق سیل زده افزود: شش موکب فارس در استان خوزستان و چهار موکب در استان لرستان مشغول خدمات رسانی هستند.

  وی ادامه داد: هم اکنون اولویت خدمت رسانی موکب‌های فارس، استان خوزستان است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با بیان اینکه موکب‌هایی که در حال حاضر در 2 استان نام برده مستقر هستند، روزانه بیش از 20 هزار پرس غذای گرم در میان مردم سیل زده این دو منطقه توزیع می‌کنند، ادامه داد: این آمادگی در میان موکب‌ها وجود دارد که با افزایش این تعداد به 50 هزار پرس وعده غذایی روزانه، امکان دسترسی افرادی که از سیل اخیر آسیب دیده‌اند به غذای گرم راحت تر فراهم شود.

قاسمی گفت: موکب‌هایی که در استان‌های سیل زده مستقر شده‌اند به مدت یک ماه در این مناطق حضور فعال دارند و نسبت به تهیه غذای گرم برای مردم اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه مواکبی که می‌خواهند در امر خداپسندانه تهیه غذای گرم جهت مناطق سیل زده مشارکت داشته، حتما باید از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات به مناطق اعزام شود، تصریح کرد: هرکدام از موکب‌های متقاضی باید حداقل توان پخت روزانه پنج هزار پرس غذا گرم را داشته باشند و پس از  اتمام ذخیره غذایی، هر یک از استان‌های سیل زده مکلف است مایحتاج مورد نیاز این موکب‌ها برای تهیه غذای گرم آماده کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با اشاره به اینکه مرجع اطلاع رسانی در خصوص فعالیت موکب‌های فارس در مناطق سیل زده فقط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  است از مردم تقاضاکرد اخبار مواکب مستقر در مناطق سیل زده را از صدا و سیمای مرکز استان فارس دنبال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: