• چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-2480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فروش77 میلیاردی صنایع دستی فارس در سال گذشته

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس از فروش 77 میلیارد تومانی صنایع دستی استان فارس، درسال گذشته خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی فارس، حیدرعلی زاهدیان‌نژاد با اشاره به شعار امسال" رونق تولید" گفت: سال گذشته، فروش انواع تولیدات صنایع دستی استان مطلوب بوده است و امیدواریم در سال جاری، علاوه بر رونق تولید در این حوزه، شامل رشد در فروش این محصولات نیز باشیم .

وی اضافه کرد: فروش صنایع دستی استان در سال گذشته 77 میلیارد تومان بوده که از این رقم بیش از 6 میلیون و 500 هزار دلار مربوط به صادرات این محصولات است .

زاهدیان‌نژاد با بیان اینکه در سال گذشته هنرمندان صنایع دستی استان فارس بیش از 4 میلیاردتومان فروش و سفارش پذیری محصولات داشتند، افزود: فروش صنایع دستی درنمایشگاهای بین المللی، سراسری و مناسبت های استان نیز، بیش از 7 میلیارد تومان است.

او اضافه کرد: استقبال عمومی از خرید محصولات صنایع دستی، با ایجاد امید و انگیزه در هنرمندان و صنعتگران، نوید خلاقیت و کیفیت در تولیدات در آینده خواهد داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه هماهنگی برای اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی و هنرمندان انجام شده است، گفت: بیش از 120 رشته صنایع دستی، در فارس وجود دارد که از این تعداد بیش از 85 رشته فعال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: