• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-1576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر بیمارستان شوشتری شیراز:

سال ۹۷ بیش از ۴۷۰۰ نوزاد در بیمارستان شوشتری شیراز متولد شدند

مدیر بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز گفت: سال گذشته، چهار هزار و ۷۶۸ نوزاد در این بیمارستان متولد شدند که ۶۰ درصد زایمان‌ها طبیعی بود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مریم زارع خفری یکشنبه بیست و پنج فروردین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه براساس آمارهای موجود سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن شاهد رشد تعداد زایمان‌های طبیعی در مقایسه با سزارین بودیم، گفت: یکی از فواید پزشکی زایمان طبیعی، جلوگیری از مرگ مادر است و امسال در این بیمارستان مرگ و میر مادری صفر بوده است .

او از چسبندگی جفت به عنوان یکی از عوارض سزارین نام برد و افزود: مرگ و میر مادران در سزارین، هفت برابر زایمان طبیعی است؛ همچنین عفونت محل زخم جراحی یکی از عوارض دیگر سزارین است و باید بدانیم خطر ایجاد عفونت های رحمی در سزارین بیشتر است که می تواند باعث از دست دادن رحم شود .

این متخصص زنان و زایمان گفت: از دست دادن خون زیاد و آسیب به مثانه و روده ها را از دیگر عوارض سزارین دانست و ادامه داد: در سزارین به علت برش بر روی رحم، خطر پارگی رحم در بارداری بعدی بیشتر است .

زارع خفری، خطر لخته شدن خون در پاهای مادر در زایمان طبیعی را بسیار کمتر عنوان کرد و افزود: در زایمان طبیعی مادر هوشیار است و حس می کند که در تولد نوزاد مشارکت دارد که از نظر روانی برای مادر بسیار موثر است .

این متخصص زنان و زایمان در ادامه گفت: شیر مادر برای نوزاد فواید زیادی دارد؛ مادرانی که زایمان طبیعی دارند، در تغذیه انحصاری با شیر مادر موفق تر هستند .

زارع خفری اضافه کرد: مشکلات تنفسی در نوزادی که به روش زایمان طبیعی متولد می شود، کمتر است


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: