• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-3180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شیراز:

خانه هنرمندان در شیراز تاسیس می‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه خانه هنرمندان شیراز قرار است در قالب یک موسسه فرهنگی و هنری و با مالکیت شهرداری شیراز تاسیس شود، از اهالی هنر برای مشارکت در این امر دعوت کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، احمد تنوری عصر چهارشنبه بیست و هشت فروردین در هشتادمین جلسه علنی شورای شیراز با اشاره به بررسی طرح ایجاد خانه هنرمندان در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا، گفت: این کمیسیون در حال تدوین و تصویب اساسنامه خانه هنرمندان برای ارائه به صحن علنی است.

وی با اعلام علاقه‌مندی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شیراز برای استفاده از نظرات صاحب نظران عرصه هنر در تدوین اساسنامه، تاکید کرد که چنین اقدامی موجب توجه به نیازهای هنرمندان عرصه‌های مختلف خواهد شد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شیراز اضافه کرد: قطعا اظهار نظر اهالی هنر و صاحب نظران می‌تواند آزمون و خطا را در استقرار خانه هنرمندان کاهش داده و به طراحان در دسترسی به اهداف مدنظر در سریعترین زمان ممکن کمک کند .

تنوری با بیان اینکه در شیراز ظرفیت‌های هنری کم نظیری در طول تاریخ وجود داشته است، ادامه داد: از اصحاب رسانه نیز می‌خواهم با پرداختن به این موضوع ما را یاری کنند .

به گفته‌ی تنوری تقویت فرهنگ شهروندی، حفظ و توسعه عناصر و نمادهای فرهنگی و هنری، حمایت مادی و معنوی از حقوق فرهنگی و هنری هنرمندان و کمک به انسجام بخشی بین هنرمندان از جمله اهداف مهم خانه هنرمندان شیراز است .

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز افزود: بیش از 24 وظیفه برای خانه هنرمندان پیش بینی شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: