• پنجشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-17214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

محصول معلم نیروی انسانی متخصص است

استاندار فارس با بیان اینکه نیروی انسانی متخصص بزرگترین و مهمترین سرمایه هر جامعه‌ای و عاملی تاثیرگذار در توسعه است، یادآور شد که این نیروی انسانی متخصص محصول کار و تلاش معلم محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عنایت‌الله رحیمی، شامگاه چهارشنبه ٢٨ فروردين در جلسه روسای ادارات آموزش و پرورش فارس که با حضور بطحایی وزیر آموزش و پرورش در شیراز برگزار شد، گفت: نقش آموزش و پرورش در حوزه توسعه ،همه جانبه و بارز و چشمگیر است ، بویژه در آماده کردن و پرورش سرمایه های انسانی که توسعه نیروی انسانی هم هدف توسعه است و هم عامل توسعه که از دست توانمند و فکر خلاقانه معلمان بر می آید .

وی با اشاره به طرح مشکلات آموزش و پرورش فارس توسط روسای این ادارات در سراسر استان، گفت: قطعا وزیر آموزش و پرورش به این مشکلات واقف بوده و حل این مشکلات و مسائل در دستور کار وی قرار دارد .

استاندار فارس افزود: اما هر مدیری در این کشور با گسترده تر شدن حیطه وظایف و مسئولیت ها ،نیاز بیشتری به آگاهی از شیوه ها و راه کار های خلاقانه افراد فکور و اندیشمندی همچون معلمان و مدیران آموزش و پرورش هستند .

  وی با اشاره به حضور بانوان در عرصه های مختلف مدیریتی در کشور ، بر لزوم توجه به توانمندی این قشر عظیم در آموزش و پرورش تاکید کرد .

رحیمی گفت: رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان های آگاه و برخوردار از مسئولیت بستگی دارد  که در ادبیات توسعه با عنوان توسعه انسانی مطرح می شود و نقش آموزش و پرورش نیز در  تربیت اینگونه افراد روشن است .

وی به اشاره به کارکردهای مختلف آموزش و پرورش ، گفت: این کارکردها در حوزه فردی و اجتماعی است و در حوزه اجتماعی  با وجود اهمیت فراوان، جامعه پذیری، فرهنگ پذیری ،نظارت اجتماعی، انسجام و یگانگی اجتماعی ، نوآوری و تغییراتی که این نهاد می تواند در جامعه ایجاد کند از اهمیت بیشتری برخوردار است .

استاندار فارس گفت: نقش آموزش و پرورش در حوزه توسعه ،همه جانبه و بارز و چشمگیر است ، بویژه در آماده کردن و پرورش سرمایه های انسانی که توسعه نیروی انسانی هم هدف توسعه است و هم عامل توسعه که از دست توانمند و فکر خلاقانه معلمان بر می آید .

وی پایه و اساس توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری را در نیروی انسانی ماهر و متخصص آن کشور دانست و گفت: این نیروی توانمند محصول کار آموزش و پرورش است .

رحیمی همچنین با اشاره به جایگاه ویژه تعلیم و تربیت در آموزه های دینی ، گفت: نیروی انسانی ثروت اصلی ملل است ، بویژه در ملل توسعه یافته که بیشترین سرمایه گذاری را در آموزش و پرورش دارند، چرا که این نهاد  وظیفه به بهره برداری رساندن و آماده کردن این ثروت را بر عهده دارد .

استاندار فارس گفت: اعتقاد این است که هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است و لازم است با آگاهی از مشکلات این نهاد ، نسبت به رفع آن تلاش شود چنانچه در دولت تدبیر و امید نیز در این مسیر گام های بلندی برداشته شده که جای قدردانی دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: