• یکشنبه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

وزير علوم عنوان کرد:

پرداخت باقیمانده بودجه سال 97 دانشگاه‌ها

وزير علوم، تحقيقات و فناوري ابراز اميدواري كرد كه با هماهنگی‌های انجام شده باقیمانده بودجه سال 97 به دانشگاه‌ها پرداخت شود و بودجه 98 هم به صورت کامل تخصیص یابد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دکتر غلامي يكشنبه يكم ارديبهشت ماه در نشست شورای معاونان اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور در شيراز با اشاره محدویت‌های مالی، خاطر نشان کرد: مشکلات ریشه‌ای در ساختار بودجه‌ریزی وجود دارد و ضروری است که در چنین نشست‌هایی و با همفکری صاحب نظران، طرح و مدل‌هایی ایجاد شود که گره گشای مسائل مالی دانشگاه‌ها باشد .

تعریف شاخص برای ارزیابی عملکرد اداری و مالی دانشگاه‌ها ، دیگر موضوعی بود که وب به ضرورت آن تاکید و خاطر نشان کرد : صرفه جویی، رعایت چارچوب‌ها و اولویت بندی هزینهها از مواردی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود .

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب همواره از دانشگاهها و شتاب علمی کشور حمایت میکنند، اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید برنامهریزی کلان داشته باشند و پیشنهادات در قالب یک برنامه جامع به مسئولان نظام ارائه شود .

غلامی تاکید کرد: با برنامه ریزی در حوزه سیاست کلان اقتصادی، تقویت روابط تجاری بین‌المللی و توجه به موضوع پایان نامهها و رسالهها، می‌توان ارتباط دانشگاه و صنعت را بهبود بخشید و به اقتصاد دانش بنیان جامه عمل پوشاند .

نظرپور، معاون اداری و مالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری نیز گفت: در این نشست درخصوص چالش‌ها و مسائل مالی و بودجه‌ای دانشگاه‌ها، اصلاح آیین‌نامه مالی دانشگاه‌ها، هزینه‌های دانشجویی، تنوع بخشی به منابع درآمدی و تخصیص مناسب بودجه و اعتبارات ؛ بحث و تبادل نظر خواهد شد .

حمید نادگران ، رئیس دانشگاه شیراز نیز در این نشست گفت: وضعیت کنونی تخصیص بودجه باعث شده که فرصت برنامه ریزی از دانشگاه‌ها گرفته و برخی از طرح‌های کلان اجرایی نشود .

وی افزود: دانشگاه‌ها در حال حاضر به صورت یک دبیرستان بزرگ درآمده که این یک خُسران بزرگ است .

رئیس دانشگاه شیراز تصریح کرد: با توجه به مشکلات مالی، تخصیص بودجه برای همه وزارت خانه‌ها باید به صورت یکسان انجام شود و تبعیضی در این زمینه صورت نگیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: