• یکشنبه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

وزیر علوم در دانشگاه جهرم:

طرح سامان‌دهی آموزش عالی زمینه‌ساز ارتقاء استانداردها است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی، سبب افزایش استانداردها در سطوح مختلف و زیرنظام‌های آموزش عالی می‌شود و شبکه‌سازی امکانات، توانمندسازی و مهارت افزایی دانشجویان را در پی دارد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي دانشگاه شیراز، دکتر منصور غلامی در جریان سفر 3 روزه به استان فارس، ظهر يكشنبه وارد شهرستان جهرم شد و در جمع اساتید و مسئولان شهرستان جهرم بر ضرورت اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی تاکید کرد و افزود: قطعا هر برنامه‌ای ممکن است در یک مقطع توجیه داشته باشد، اما پس از گذر زمان نیازمند اصلاح و تکمیل است .

وی با تاکید براینکه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح سامان‌دهی آموزش عالی باید اجرا شود، گفت: هم اکنون بالغ بر 2 هزار و 850 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در کشور فعال است که عمدتا شامل مراکز کوچک هستند .

وي اضافه کرد: مطالعات و پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که کشور ما در حال حاضر به این تعداد موسسه و مرکز آموزش عالی نیاز ندارد و باید وضعیت آموزش عالی کشور سروسامان پیدا کند .

افزایش سطح کیفی دانش‌آموختگان و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، دیگر موضوعی بود که وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در جمع دانشگاهیان جهرم به آن پرداخت .

غلامی خاطرنشان کرد: در راستای حرکت به سمت کیفی‌سازی و نظارت و ارزیابی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، در یکسال گذشته 50 مرکز که از استاندارد مناسبی برخوردار نبودند تعطیل شد .

در ابتدای این نشست دکتر کامبیز مینایی؛ سرپرست دانشگاه جهرم، حجت‌الاسلام دکتر مدبر،؛ امام جمعه جهرم، محمدرضا رضایی کوچی؛ نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون عمران مجلس، علیرضا صحرائیان؛ فرماندار ویژه جهرم و دو تن از اعضای هیات علمی به نمایندگی از اساتید دانشگاه جهرم به بیان سابقه علمی فرهنگی جهرم و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه پرداختند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: