• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سخنگوی شورای شیراز مطرح کرد:

بازنگری محدوده ترافیک شیراز در شورای شهر

سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل وترافیک شورای شهر شیراز اعلام کرد که این کمیسیون بررسی اجرای طرح تردد مکانی زمانی ناوگان باربری و بررسی و بازنگری محدوده طرح ترافیک شیراز را در دستور کار دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، نواب قائدی دوشنبه 2 اردیبهشت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به تکلیف بودجه سال 98 مبنی بر اجرای محدوده قرمز طرح تردد مکانی زمانی ناوگان باری، سازمان حمل و نقل بار مکلف شد برنامه زمان بندی عملیاتی خود را برای فرآیند اجرایی طرح مذکور به کمیسیون ارائه کند و طی هماهنگی با ارگان‌های مختلف از جمله پلیس راهور، برای اجرایی کردن طرح اقدامات لازم را انجام دهد .

سخنگوی شورای شهر شیراز افزود: برای تسریع در روند اجرای این طرح، مقرر شد سازمان حمل و نقل بار هر دو ماه یکبار گزارش پیشرفت کار را به این کمیسیون ارائه دهد تا در صورت وجود موانع احتمالی، کمیسیون بتواند با هماهنگی پلیس راهور و شورای ترافیک استان، نسبت به رفع این موانع اقدامات لازم را انجام دهد .

  عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز جابجایی بار و سامانه حمل و نقل درون شهری را حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: اجرای طرح تردد زمانی مکانی ناوگان باری ، تاثیرات خوبی بر شبکه حمل و نقل، کیفیت تردد شبکه معابر و ایمنی آن دارد .

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در ادامه سخنان خود به بررسی اجرای محدوده طرح ترافیکی شهرشیراز در این کمیسیون اشاره و بیان کرد:  باتوجه به اینکه بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل شهر شیراز در حال انجام است، باید ضمن ارزیابی مجدد طرح ترافیک، یک بازنگری کلی در این خصوص انجام شود .

قائدی ادامه داد: تعیین میزان تاثیر توسعه حمل و نقل عمومی و پاک و سیاستهای تشویقی و همچنین تاثیر اجرای طرحهای محدودیتی در کاهش سهم خودروهای شخصی در سفرهای درون شهری و مدیریت ترافیک شهری، از جمله مواردی است که مقرر شد معاونت حمل و نقل و مشاور طرح بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل شیراز، مورد بررسی قرار دهند و برای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین در راستای دستیابی به اهداف کمی برنامه، راهکارهای متناسب ارائه دهند .

سخنگوی شورای شیراز افزود: در صورت عدم اجرای طرح‌های محدودیتی ترافیک، راهکارها و سیاست های تشویقی لازم برای مدیریت ترافیک و توسعه حمل و نقل همگانی به خصوص در هسته مرکزی و نقاط ترافیک زا شهر در نظر گرفته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: