• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 982-273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

صلح و سازش در یک پرونده قتل پس از 6 سال

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت: همزمان با اعیاد شعبانیه با تلاش مقامات قضایی، امام جمعه، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف و همکاری خیرین محلی پرونده قتلی که 6 سال قبل در مرودشت به وقوع پیوسته بود، با رضایت اولیاء دم، به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی گفت: حدود 6 سال قبل براثر درگیری خانوادگی بین  دو جوان، یکی از طرفین دعوا کشته شد که بعد از رسیدگی قانونی حکم قصاص برای متهم به قتل صادر شد و قطعیت یافت.

موسوی با قدردانی از خانواده اولیای دم در این پرونده افزود: خداوند در آیاتی نظیر  آیه شریفه 34 سوره فصلت، برتری عفو و گذشت، نسبت به بدیها و برخورد کریمانه و اغماض از آزار و اذیت دیگران را مورد تاکید قرار می دهد و حتی در آیه 60 سوره مبارکه حج به مسلمانان مورد ستم واقع شده، در مورد عفو و گذشت توصیه می کند تا برتری عفو را نسبت به مجازات عقوبت مورد تاکید قرار دهد.

وی ادامه داد: اگر انسان بخواهد دیگران را به اسلام دعوت کند باید مشکلات و مصیبت هایی را که از سوی دیگران می رسد تحمل کرده و با صبر و حلم و شکیبایی اجازه دهد تا دیگران با روحیه احسانی و اخلاق کریمانه آشنا شوند .

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه سال گذشته با اخذ رضایت از اولیای دم تعداد 39 فقره قتل در استان فارس به مصالحه ختم شد، گفت: اگر فرهنگ صلح و سازش و گذشت در جامعه نهادینه شود شاهد کاهش تعداد پرونده های قتل و سایر جرایم و مرافعات خواهیم بود.

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس گفت: تحقق این اقدام در کنار دیگر پرونده های مصالحه از مهمترین دستاوردهای این نهاد بوده که حاصل تلاش بی دریغ اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان است .

موسوی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطاء حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، همچنین مسئولین محلی بویژه امام جمعه شهرستان، رئیس دادگستری مرودشت و خیرین قدردانی کرد.



انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: