• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

غلامی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

تلاش می‌کنیم طرح ساماندهی مراکز آموزش‌عالی امسال اجرا شود

وزير علوم، تحقيقات فناوري خاطرنشان كرد: وزارتخانه عتف در حال تلاش براي اجراي طرح ساماندهي مراكز آموزش عالي در سال ٩٨ پس از مراحل نهايي است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دكتر منصور غلامي عصر دوشنبه ٢ ارديبهشت در حاشيه نشست رؤساي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي فارس در جمع خبرنگاران به طرح ساماندهي آموزش عالي اشاره و با بيان اينكه اين مهم مصوبه شوراي انقلاب فرهنگي است كه سال ٩٤ مصوب شد تا مراکز آموزش عالي در ذيل يك برنامه منظمي توسط وزارت علوم ساماندهي شوند.

وي با بيان اينكه موارد اجرايي اين مهم در مصوبه ذكر شده است، افزود: در يكسال اخير اجرايي شدن اين مصوبه به جهت كنترل گسترش بدون برنامه مراكز آموزش عالي، افزايش كيفيت مراكز، ايجاد مراكز براساس نيازهاي محلي و منطقهاي و توسعه رشته‌ها با توجه به نياز به نيروي آموزش ديده دانشگاهي در دستور كار قرار گرفته است .

وزير علوم، تحقيقات و فناوري خاطرنشان كرد: طرح اوليه و تكليف هر مركز و دانشگاه مشخص شده و در حال جمع آوري نظرات تكميلي از مراجع ي ربط، شوراها و گروههاي تخصصي هستيم .

غلامي اضافه كرد: علي‌رغم اينكه در مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي  قيد شده كه با ادغام، تجميع و انحلال مراكز موجود اين كار انجام شود اما در طرح اوليه ما فعلا چنين موضوعي دنبال نخواهد شد .

وي خاطرنشان كرد: دانشگاه آزاد يك دانشگاه واحد است كه به دلايل مختلفي ساماندهي دروني را آغاز كرده است .  

وزير علوم، تحقيقات و فناوري كاهش داوطلب تحصيل در مراكز و واحدهاي كوچك و شهرستان‌هاي دور دست را يكي از اين دلايل عنوان كرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: