• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-1176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون ورزش و جوانان فارس:

مشکلات اقتصادی عامل اصلی اجرایی نشدن ایده‌هاست

معاون فرهنگي و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان فارس به روند طولاني تحقق واژه ايده تا اجرا در كشور اشاره و خاطرنشان كرد: جوانان زيادي داراي ايده هستند اما مشكلات اقتصادي و مالي موجب مي‌شود تا ايده به اجرا نرسد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي رضايي سه‌شنبه  ٣ ارديبهشت در آيين افتتاح مركز نوآوري و شكوفايي (منش) و افتتاح كرسي تعاون و كارآفريني در سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهي استان، بیان کرد: جهاد دانشگاهي طي چهار دهه گذشته خدمات زيادي به جامعه ارائه كرده است .

وي با تصريح بر اينكه معاونت جوانان اداره‌كل ورزش و جوانان يك نهاد سياست گذار و تصميم ساز است و نه صرفا يك مقام اجرايي، افزود: مقوله اشتغال و كارافريني اساسي ترين نياز امروز جوانان است و ما به اندازه كافي امكانات اجرايي كه ايده جوانان منجر به اشتغال شود را اختیار نداريم، لذا از توان و ظرفيت نهادهايي مانند جهاد دانشگاهي استقبال مي‌كنيم .

معاون فرهنگي و امور جوانان اداره‌كل ورزش و جوانان فارس به انعقاد دو تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهي استان اشاره و عنوان كرد: علاوه بر ايجاد زمينه همكاري با اين نهاد در زمينه مركز نوآوري و شكوفايي، يك تفاهم‌نامه سرباز مهارت ويژه اشتغال سربازان نيز در دستور كار قرار دارد .

رضايي اضافه كرد: امروز حوزه‌هاي جديدي در اشتغال از جمله استارتاپ‌ها ايجاد شده كه نیاز به آموزش دارد . شايد زماني اقبال جوانان در استان به حوزه‌هايي مانند بوم گردي بود اما امروز شاهد گرايش آنها به كسب و كارهاي جديد هستيم .

معاون اداره کل ورزش و جوانان فارس همچنين اظهار كرد: اداره‌‌كل ورزش وجوانان استان تلاش مي‌كند تا با واگذاري تسهيلات به كاهش موانع راه‌اندازي كسب و كار جوانان كمك كند .

به گزارش ایسنا، مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس، امروز رسما افتتاح شد.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: