• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تکذیب خرید و فروش ملخ در فارس از سوی معاون علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شيراز موضوع خرید و فروش ملخ در برخی شهرستان‌‌های جنوبی استان فارس را شایعه خواند و تکذیب کرد.

عبدالرسول همتي در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، اخبار منتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر خرید و فروش ملخ در برخی شهرستان‌‌هاي جنوبي استان فارس به ويژه "گراش" را شایعه خواند.

وی با بیان اینکه شایع شدن موضوع خرید و فروش ملخ به دلیل انتشار اخبار حمله دسته‌های این حشره به مزارع در کشور مطرح شده است، گفت: ما در حال تهیه بیانیه‌ای با هدف ارتقاء آگاهی مردم در خصوص ملخ و مصرف خوراکی آن هستیم.

همتی در عین حال گزارش‌هایی مبنی بر صید ملخ زنده در برخی نقاط استان فارس را تایید و اضافه کرد: اینکه به لحاظ شرعی استفاده خوراکی این حشره چه شرایطی دارد، بی اطلاع هستم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین تاکید کرد که مصرف خوراکی ملخ مرده، خطرناک است، گفت: ملخ‌ها بر اثر سمپاشی از بین رفته و بقایای آن در سطح مزارع و مراتع پراکنده است.

همتی تاکید کرد که با وجود سامانه‌ی ارتباطی در حوزه بهداشت، اطلاع رسانی سریع در خصوص بروز هرگونه مشکل بهداشتی انجام می‌شود اما تاکنون در خصوص بروز مشکل به واسطه مصرف ملخ، گزارشی اعلام نشده است.

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته اخبار و تصاویری از خرید و فروش و صید ملخ‌ دریایی در نقاطی از جنوب استان فارس در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و برخی از رسانه‌ها نیز مبادرت به انتشار اخباری در خصوص مصرف خوراکی این حشره توسط برخی افراد کرده‌اند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: