• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-914-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

معاون تجاری سازی پارک‌های جهاددانشگاهی:

مدیریت 27 مرکز رشد و پارک توسط جهاددانشگاهی در کشور

معاون تجاری سازی پارک ها و مراکز رشد جهاددانشگاهی گفت: در حال حاضر بیش از 210 مرکز رشد در مجموعه وزارت بهداشت و علوم به همراه 40 پارک در حال فعالیت هستند که 24 مرکز رشد و سه پارک از مجموع این تعداد تحت سرپرستی مجموعه جهاد دانشگاهی کشور مدیریت می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسین بختیاری سه‌شنبه سوم اردیبهشت در آیین افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) و راه‌اندازی کرسی تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی فارس به فعالیت‌های جهاد در حوزه اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد : در دهه 80 با افزایش متقاضیان ورود به دانشگاه مواجه شدیم و مجموعه جهاد پیش‌بینی معضل فارغ‌التحصیلان بیکار را از همان ابتدا کرده بود.

وی افزود: با این پیش‌بینی سازمان اشتغال دانش آموختگان در مجموعه جهاد به جهت ارائه راهکارهای عملیاتی مبتنی بر پژوهش راه‌اندازی شد.

معاون تجاری سازی پارک‌ها و مراکز رشد جهاددانشگاهی ادامه داد: در اوایل دهه 80 همکاران در مجموعه جهاد دانشگاهی به این نتیجه رسیدند که استخدام در بخش‌های خصوصی و دولتی نمی‌تواند راهکاری مناسب برای اشتغال فارغ‌التحصیلان باشد و در این راستا بحث کارآفرینی مطرح شد و جهاد دانشگاهی اولین مرکز رشد خود را به هدف حمایت از کارآفرینان در سال 82 راه‌اندازی کرد.

بختیاری اضافه کرد: 600 شرکت فناور در قالب 27 مرکز رشد و پارک از خدمات جهاد دانشگاهی بهره‌مند می‌شوند.

وی عنوان کرد: در حین فعالیت مراکز رشد و پارک‌ها چالش‌هایی مورد بررسی قرار گرفتند که نهایتا به این نتیجه رسیدیم که نیازمند طراحی یک مدل بومی و داخلی هستیم که نه مشکلات مراکز رشد و پارک‌ها را داشته باشند و نه نگاه اقتصادی صرف را دنبال کنند.لذا مرکز رشد نوآوری و شکوفایی تحت عنوان منش در دستور راه‌اندازی قرار گرفت.

معاون تجاری سازی پارک‌ها و مراکز رشد جهاددانشگاهی با تصریح بر اینکه این مراکز هیچ نوع ساختار قانونی و رسمی ندارند و یک برنامه چابک هستند، مرکز نوآوری و شکوفایی را مدلی موفق در مجموعه جهاد معرفی کرد که در حال حاضر با نام اختصاری منش در استان‌ها فعالیت خود را آغاز کرده است .

بختیاری ادامه داد: در حال حاضر 9 مرکز نوآوری و شکوفایی در مجموعه جهاددانشگاهی پیش‌بینی شده که ششمین آن در استان فارس از امروز کار خود را رسما آغاز کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا بتوانند از شبکه و خدمات گسترده این مراکز استفاده کنند.

معاون تجاری سازی پارک‌ها و مراکز رشد جهاددانشگاهی گفت: مجموعه جهاد می‌تواند با ایجاد شبکه قوی و گسترده به توسعه و حمایت از این مجموعه‌ها کمک کند.

بختیاری به راه‌انداری این مرکز در جهاد دانشگاهی فارس هم اشاره و یادآور شد: شیراز دارای ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، صنایع فرهنگی و گردشگری است از این رو ششمین مرکز نوآوری و شکوفایی در این کلانشهر راه‌انداری شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: