• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-2176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

همایش روز استاد در شیراز برگزار شد

دومین همایش روز استاد، با محوریت انسان شناسی، جهان طبیعت و جامعه شناسی از دیدگاه شهید مطهری، به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، چهارشنبه چهارم اردیبهشت، دومین همایش روز استاد، از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با محوریت " محوریت انسان شناسی، جهان طبیعت و جامعه شناسی از دیدگاه شهید مطهری" و با حضور جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان، برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حاشیه برگزاری این همایش گفت: در این همایش سعی شده سه موضوع انسان شناسی، جهان طبیعت و جامعه شناسی متاثر از نگاه استاد مطهری را طرح کرده و بستر ترویج آن را فراهم کنیم.

حجت الاسلام حمید مقامی با بیان اینکه مبانی اندیشه ای شهید مطهری بر پایه ‌ی مفاهیم و دیدگاه‌های اسلامی استوار است، گفت: پرداختن به اندیشه‌ های شهید مطهری یکی از پر اهمیت ‌ترین مباحث عصر حاضر است که با تحول جامعه ‌شناسی دینی کنونی، در نظام‌ ها و حرکات گروه ‌ها بسیار مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد .

رئیس دومین همایش روز استاد با اشاره به موضوعات سخنرانی همایش روز استاد گفت: تلاش داریم اندیشه های شهید مطهری را در موضوعات مختلف فکری با اساتید مورد بررسی قرار دهیم، زیرا معتقدیم اندیشه های این استاد می تواند با توجه به ابعاد مختلف فکری ایشان در گروه های مختلف ادامه دار باشد .

او یادآور شد: تا به امروز در حدود ۲۰ سال است با برگزاری کارگاه های متعدد، بیش از ۱۱ هزار دانشجو و استاد دانشگاه را به عنوان جامعه هدف با اندیشه های شهید مطهری آشنا کرده ایم .

به گزارش ایسنا، دبیر اجرایی دومین همایش روز استاد نیز گفت: موسسه علمی پژوهشی راقی با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایر مراکز علمی پژوهشی، در نظر دارد به پاس مقام علمی و سالگرد شهادت استاد مطهری، دومین همایش ملی خود با عنوان «بنیان های نظری و اقدامات عملی اقتصاد در گام دوم انقلاب با تاکید بر اندیشه های شهید مطهری» را برگزار کند .

امید ارجمند با یادآوری اینکه همایش مذکور یکروزه بوده و با حضور اقتصاددانان مطرح برگزار می‌شود، از حضور حجت الاسلام محمد مطهری، قائم مقام بنیاد علمی فرهنگی استاد مطهری در این رویداد علمی خبر داد.

ارجمند گفت: میزگرد علمی همایش با حضور دکتر «زاهدی وفا»، دکتر «پیغامی» و دکتر «طغیانی»؛ با موضوع «اقتصاد ایران ‌و راهکارهای ‌اقتصادی ‌استاد مطهری برای‌ چالش‌های اقتصادی» برگزار می شود .

وی همچنین خاطرنشان کرد که دکتر «عیوضلو»، حجت الاسلام والمسلمین دکتر «فراهانی فرد» و دکتر «اسلاملوئیان» دیگر سخنرانان این همایش خواهند بود که با موضوع «عدالت اقتصادی از دیدگاه استاد مطهری» برگزار می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: