• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-2276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز به كار هشتمين كنگره ملي اپتومتري در شيراز

هشتمين كنگره ملي اپتومتري(بينايي سنجي) شیراز با محوريت اپتومتري باليني و پاراكلينيك با حضور متخصصاني از اين حرفه به مدت دور روز در کلانشهر شیراز آغاز به كار كرد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، رئيس انجمن اپتومتري فارس و دبیر اجرایی این کنگره پنج شنبه ٥ ارديبهشت در آيين افتتاحيه اين كنگره بيان كرد: در این کنگره دو روزه که بیش از ۲۵۰ نفر از اپتومتریست از نقاط مختلف کشور حضور دارند، تلاش می‌شود جدیدترین مسائل علمی و نکات آموزشی در زمینه اپتومتری در قالب سخنرانی‌ها، کارگاه‌ها و پانل‌های علمی جهت ارتقاء سطح علمی شرکت کنندگان مطرح شود .

جواد قرباني افزود: در این کنگره که اساتید برجسته کشوری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، پزشکان و کارشناسان رشته اپتومتری حضور دارند؛ آخرین مقالات و پژوهش‌ها در حوزه‌های مختلف علوم بینایی اعم از روش‌های معاینه و درمان‌های جدید حوزه اپتومتری از جمله امبلیوپی (تنبلی چشم) استفاده از لنزهای تماسی جدید به ویژه در افراد دارای کراتوکنوس(قوز قرنیه) استفاده از وسایل کمک بینایی برای افراد کم بینا  همچنین اشنایی با انجام تست‌های ارزیابی قسمت‌های مختلف چشم و تست‌های فنی قبل از عمل‌های جراحی، ارزیابی‌ها و بررسی کلی سیستم بینایی،  به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود .

وی ضمن اشاره به پیشرفت‌های شگرف علم اپتومتری در سال‌های اخیر و فعالیت کارشناسان متبحر و کارآزموده در این رشته، از برگزاری کارگاه تخصصی آشنایی با روش‌های جدید معاینه، تجویز و استفاده از وسایل کمک بینایی به عنوان برنامه جنبی همایش خبر داد.

قربانی گفت: بی‌شک با پیشرفت تکنولوژی و ورود وسایل و تجهیزات جدید در حوزه بینایی، این نیاز بسیار احساس می‌شد که همکاران ما با آخرین وسایل و تجهیزات روز آشنا شوند که علاوه بر تشخیص سریع و به موقع  بتوانند در روند درمان و یا کنترل سیستم بینایی نقش بسزایی داشته باشند که خوشبختانه در این راستا موفق شدیم امسال نیز همچون گذشته این  کنگره را برگزار کنیم .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، هشتمین کنگره کشوری اپتومتری شیراز به مدت دو روز ( ۵ و ۶ اردیبهشت) با حضور بیش از ۲۵۰ اپتومتریست از سراسر ایران در شیراز در حال برگزاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: